| MariusCosmin a întrebat:

Salut as vrea si eu un sfat. Am sa incep cu inceputul, am 19 ani si nu am avut niciodata o prietena, sunt si putin mai timid dar nu raman mut cand vorbesc cu o fata. Nu am abordat niciodata o fata pentru ca nu vroiam sa fiu refuzat, eu refuzand 2 fete cand aveam varsta de 14, 16 ani pentru ca ele si-au dorit doar sex, prima data ca eram prea mic, iar a2-a oara pentru ca nu aveam sentimente pentru ea si nu vroiam ca sa fie doar o distractie... Abia dupa un timp am realizat cat de prost am fost si cat de prost poate sau simtit ele, lafel a fost si prima data cand am fost indragostit. am realizat prea tarziu ca trebuia sa actionez. Dar asta a fost acum ceva timp. acum nu stiu unde as putea sa cunosc o fata potrivita...in grupul de prieteni nu este nimeni special si daca iesim doar o data pe saptamana nu prea intalnesc persoane noi. Dati-mi si mie ceva sfaturi/pareri ca nu vreau sa stau nefacand nimic sperand ca o sa apara si sa ajung la facultate fara sa fi avut macar un prim sarut. Incercati fara glume proaste. eu am fost destul de serios.

10 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Hei! Timp e pentru toti, ce-i e al tau e pus deoparte, va veni timpul cand iti vei gasi o fata potrivita si speciala. Incerca sa vorbesti cu mai multe fete si care ti se pare draguta, incerca sa o agreezi asa cum esti.

| MariusCosmin explică (pentru DenisaMetal):

Nu intalnesc atat de multe fete ca sa zici ca sunt pretentios si mie mi se pare ca timpul nu e in avantajul meu. urmeaza facultatea iar eu nu am avut un prim sarut. iar in ziua de azi deja la 18 ani nimeni nu se gandeste ca u esti inca virgin

| DenisaMetal a răspuns (pentru MariusCosmin):

Te inteleg perfect ca esti timid, incerca sa comunicicu persoanele necunoscute. Faptul ca nu ai avut primul sarut nu-i problema pentru ca atunci cand esti foarte atras de o fata nu mai conteaza ca nu stii sa saruti, iar ca esti virgin trebuie sa fi pregatit psihic prima oara pe urma si fizic. Toate vin la timpul lor, incerca sa fi mai sociabil, totul se va schimba din moment ce vei avea o prietena.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu e nimic rusinos ca nu ai avut nicio relatie pana acum,nu ai gasit fata potrivita si punct!
Nu trebuie sa dai explicatii nimanui!
Incearca sa-ti lasi acasa timiditatea,pentru ca si fetele sunt timide,iar baiatul trebuie sa preia controlul.
Nu ai incercat niciodata de teama,nu ai incredere in tine!
Bun,de acum incolo trebuie sa fii altfel.
Zambeste-le fetelor care iti plac,abordeaza-le! Si o sa vezi ca la randul tau esti placut.
Gusturile nu se discuta! Nu prinde tama de vei fii refuzat odata,nu se va intampla asta la nesfarsit.
Iar fata ideala pentru tine nu o gasesti in club! Ea e acasa doarma!
Iti trebuie o fata cuminte,dulce si cu suflet mare, exact ca tine!
Nu te acuza ca ai refuzat, asta ai simtit sa faci! Sa nu-ti para rau!
Acum iesi si zambeste-le fetelor, fa-te observat! Sunt sigura ca vei ava succes!
Hai, lasa timiditatea ascunsa intr-un colt al camerei si zambeste!
Succes!

| JulyStorm a răspuns:

Socializeaza! Pt inceput cauta oameni care au aceleasi pasiuni ca tine.
Poate iti place sa te plimbi cu rolele, poate cu bicicleta, poate ai un caine, sau iti plac anime-urile sau filmele de groaza, sau poate esti fanul unei anumite trupe sau al unui anumit gen literar... cauta oameni necunoscuti, cu aceleasi pasiuni si de aici totul e simplu.
Succes!

| alexutza071 a răspuns:

Buna! stai linistit, toate la timpul lor, si eu am 17 ani si nu am avut decat un prieten pana acum....pentru ca pur si simplu nu a fost sa fie! Dar sunt sigura ca toate se vor aseza mai tarziu.Bafta!

| lavinutsa a răspuns:

Nu-i bay, acum cand o sa ai o relatie nu te duce ca netotul cu gandul la pusyhee hee
toate astea vor veni mai devreme sau mai tarziu dar sa stii ca nu te cauta nimeni.tot tu trebuie sa gasesti:*

| ViktoriaGherman a răspuns:

Ma mira cit esti de sincer, si cred ca doar ar trebui sa-ti gasesti o fata care iti place si s-o chemi la intilnire, desigur daca te simpatizeaza si ea macar putin, daca nu, nu iti face griji pe glob sunt ( in raport) 4 femei la 1 barbat si nu imi inchipui sa ramii chiar singur singurel pina la facultate... Bafta!

| Biclea_Andrada_1999 a răspuns:

Mariu eu vorbesc serios Du-te prin parc la mall prin cluburi si ai sa.ti gasesti o fata potrivita. Nu trebuie sa fii timid!

| MariusCosmin explică (pentru Biclea_Andrada_1999):

Incerc sa petrec cat mai mult timp afara dar prin cluburi nu prea merg decat cu prieteni, nu prea sunt obisnuit sa ies singur sau cel putin nu gasesc activitati potrivite