| anonim_4396 a întrebat:

Merg la mare in august si se pare ca menstruatia mea va pica fix in acea saptamana.Ce pot face sa scap de ea mai repede(in2 zile)? OB urile nu stiu daca ajuta.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa intri in apa daca ai ob, n-ai nicio treaba, doar te duci mai des pe la baie sa le schimbi, mai ales daca te prinde in zilele abundente.
De menstruatie nu scapi prin metode prea sanatoase. Exista ceva vitamina K care se ocupa cu coagularea sangelui si astfel scurteaza si diminueaza cantitatea menstruatiei dar nu e prea indicata.
Iar o varianta ar fi anticonceptionalele, dar eu zic ca nu merita sa iei doar pentru atata lucru cat poti folosi foarte bine un ob.

| Plato a răspuns:

Măi, nu exista ceva chestie care amână menstruatia? Stiam ca da, dar mna, nu stiu sigur.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

N-ai cum laughing
Doar sa folosesti ob-uri ca sa n-ai probleme.

| andreimugurel a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Minti esti delicvent alo!

| Plato a răspuns (pentru andreimugurel):

Delincvent*

| anonima0417 a răspuns:

Mastrubarea