| anonim_4396 a întrebat:

Merge o relatie intre un leu si un taur?

Răspuns Câştigător
| Soborigozaur a răspuns:

Taur si Leu, Pamânt senzual si Foc teatral...

Sunt multe calitati care va unesc... Amândoi posesivi si fideli, amândoi interesati de activitati culturale si de un camin îngrijit.

Dar atâtea care va despart! Tu vrei sa ai un sentiment de siguranta în viata, o baza solida, dovezi de iubire, Leul are nevoie sa fie în centrul atentiei (asta înseamna în afara caminului), sa fie aplaudat la scena deschisa si, mai ales, sa fie respectat. O sa se-ndragosteasca de complimentele la care Taurul e maestru, si o sa ceara mereu mai multe si mai multe... fiindca are nevoie sa se stie în fruntea listei, number one. Iar tu n-o sa-ti dai seama ca trebuie chiar mereu mereu sa-i spui Leului ce nemaipomenit este, ce frumos e, ce destept si superb este, ce inima larga are (ARE, sa stii!)... La un moment dat, biata felina o sa se întrebe daca te-ai "desdragostit" de ea! Asa ca atentie la acest hop în comunicare.

Dat fiind ca Leul se pricepe sa initieze proiecte iar tu sa le pui în practica, aici o sa fie o combinatie perfecta între voi doi : de cum va întâmpina o piedica, Leul o sa se uite crucis, cu o expresie de genul "ASTA n-are ce sa caute aici! nu era în plan!", iar tu, cu rabdare si perseverenta, ai sa depasesti obstacolul sau ai sa-ti ajuti Leul sa înteleaga de ce lumea nu este perfecta si de ce proiectele de orice fel au nevoie si de o baza solida, facuta din rezistenta si perseverenta.

11 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Da merge atata timp cat sentimentul este reciprocwinking

| MasterYoda a răspuns:

Depinde care e masculul si care e femela

| Ronnie35 a răspuns (pentru MasterYoda):

Leul=masculul, taurul=femela.winking

| MasterYoda a răspuns (pentru Ronnie35):

Pfff... amandoi incapatanati + plus ca tauroaicele nu-s prea faine (ma refer la caracter)

| Scliparici a răspuns:

Merge foarte bine
mami e leu iar tati taur
deci mergewinking

| iKronstadt a răspuns:

Da! Dar, ca leul să i-o tragă taurului, trebuie să folosească un scăunel big grin

| MauiStatue a răspuns:

Merge o relatie intre doi care se iubesc. happy

| DiaVp a răspuns:

M-am saturat de superstitiile astea! Se poate cu oricine, indiferent de zodie.Am vazut un scorpion foarte bun si generos.NU CONTEAZA!

| Tyberius a răspuns:

Da merge...winkingsi eu sunt leu am stat cu un taur si a durat destul de mult...winking

| Lovegaming a răspuns:

Da, merge, nu mai fiti superstitiosi!

| jfk a răspuns:

Nu prea merge.....cu leii si cu vacile e cam greu...