| CallMeBella a întrebat:

Povestea vietii melelaughing:Fac 16 ani in vara.In vara lui 2010 cand aveam 14 ani am cunoscut un baiat de la mine din cartier cu, care am fost impreuna 3 saptamani. A fost primul meu prietenbig grin. M-am despartit de el pentru ca nu simteam atractie fata de el, era atat de ciudat... poate ptc a fost si primul.Lui nu i-am spus adevaratul motiv al despartirii niciodata.Am ramas prieteni buni, iar eu am avut inca 2 iubiti pana acum iar el la fel cateva iubite.In ultimul timp(adica in ultimul an) big grin ne certam destul de des.Pe diverse motive dar clar nu erau motive de ceartabig grin. Pot spune ca in timpul asta (doi ani de cand ne stim) ne-am apropitat unul de altul enorm de mult, nu pot explica in cuvinte. Mi-am dat seama cat il iubesc si mi-a marturisit de atatea ori cat ma iubeste si cat de mult vrea sa ne impacam. E singurul din viata mea pe care pot sa spun ca il iubesc, ptc ca e singurul pentru care simt ceva acolo in inima. Dragostea e ciudata, de aia nu pot explica poate prea bine.Impreuna nu vom mai fi niciodata, il iubesc dar nu sunt atrasa de el oarecum, sigur ma credeti nebuna.Noi cand am fost impreuna el m-a inselatstraight face desi am aflat abia dupa catva timp asta m-a socat.Chiar si acum dupa 2 ani imi spune cat regreta si nu doar mie, tuturor amicilor comuni.straight face e asa ciudat. Ok, faza e ca noi am decis sa nu avem secrete.Si el de 3 luni avea o iubita despre care eu nu stiam nimic pana cand am aflat si i-am spus ca stiu.Atunci s-a enervat foarte raustraight face s-a enervat pentru ca stiam.nu vroia sa aflu... dar de ce? A inceput sa ma injure, si sa vorbeasca cum nu a vorbit niciodatastraight face De parca eu eram cea vinovata, nu el! Ne mai certam noi, dar nu ne injuram asa. Dupa fiecare cearta eu il cautam, pentru ca el e Mrs orgolios si incapatanat 140%. Doare al dracu de tare! Si nu vreau sa-l caut, ar insemna sa fiu cea mai proasta fata. Dupa ce mi-a spus in fata: mi-am batut joc de tine mars, eu sa-l caut? Voi fetelor ce ati face?sad

Răspuns Câştigător
| Ketamina_5337 a răspuns:

Nasoala situatie. Eu as zice sa il tratezi cu indiferenta si sa incerci sa iti ocupi timpul cu ceva cand te gandesti la el si sa iti faci prieteni noi. Cat despre el nu te ingrijora. mai devreme sau mai tarziu va veni la tine pentru a-si cere iertare. Stiu sentimentul si de-aia iti zic: Fii tare! Nu te lasa calcata in picioare de un baiat.winking El probabil dorea sa joace la doua capete. Te pup!

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

I-as spune vreo doua, dupa care as intrerupe orice legatura cu el.

| mat31new a răspuns:

Fa-i o farsa si scuipal intre ochi. o sa gasesti altul nu trebuie sa stai la curu lui.

| mat31new a răspuns:

Lasa-l sa te caute si daca isi cere iertare si vrea sa va impacati tine-l cateva zile in discutii de genu; daca ii pare rau, daca mai face, poti sa ai increde in el si spune-i ca vrei sa va intalniti si nu te du la intalnire...

| IULY991 a răspuns:

Eu sunt baiat si cred ca nu se vorbeste asa cu o fata chiar deloc, el e bulangiu si nu trebuie sa mai fi cu el cauta-ti altul, dar poate e si putin suparat ca te-a cautat el atat timp, 2 ani si inzadar, dar bine ai zis ca e "ciudat". Poate te impaci cu el dar mici sanse ai, daca vrei sa fi fericita o viata iarta daca vrei sa fi fericita o clipa razbunate! E alegerea ta...

| senzatsSion a răspuns:

Pai clar nu ar trebui sa-l cauti. Daca te iubeste asa de mult, e normal sa se comporte asa? Lasa-l in pace, asteapta sa te caute el, nu fii prea insistenta pentru ca o sa-ti para rau dupa, mai ales daca nu vrei sa te impaci cu el. E nasol sa iubesti o persoana dar sa te dezamageasca atat de tare incat sa nu vrei sa o mai vezi, dar chestia asta te face mai puternica si o sa stii cum sa reactionezi pe viitor. Pana sa te caute el poate ar trebui sa discuti si cu alti baieti, sa incerci sa-i vezi cu alti ochi si asa o sa-l uiti.