| Anghelmariabulince a întrebat:

Metode in care ma pot masturba cu degetul, sunt fata si m-am plictisit de masarea clictorisului.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza atunci si mai invata intre timp!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin folosirea metodei de masturbare numita ''degetica'' poti sa treci la nivelul ''superior'' de a te satisface printr-o masurbare combinata : clitoridiana cu cea intravaginala. Succes!

| relian a răspuns:

Foloseste legume, dar bagale intr-un prezervativ, legume gen castraveti, morcovi si ce mai gasesti laughing
Ai putea sa folosesti si un vibrator dar nu recomand vibratoru pe termen lung ca dupa o sa ramai doara la vibrator laughing

| alina2k18 a răspuns:

Ia-ti o jucarie vibratoare pentru clit;) eu cu degetu deja ma plictisesc :))
https://www.sexshop.ro/......s-53-7729/
Ieftin si bun :))

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Ieftin,bun si periculos in acelasi timp laughing asta daca il folosesti frecvent.
Tu folosesti vibratorul frecvent? Uite ca am pe cine intreba sa am confirmarea ca asa stau lucrurile cum am citit si am auzit.
Deci cat de des folosesti vibratorul? Bine asta daca vrei sa spui, poti sa imi lasi mesaj privat daca aici nu poti.
Is curios daca ce se spune este adevarat.

| alina2k18 a răspuns (pentru relian):

De ce e periculos?
laughing
Mai periculoase sunt legumele care pot ramane blocate prin vaginwinking
Plus ca toyu ala nu e pentru bagatwinking
Il folosesc cat de des simt nevoia, but as I said, NU IMI BAG IN VAGIN laughing

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

De ceeste periculos? Nu ca ar face rau fizic, dar dupa ce folosesti scula aia timp indenlungat si frecvent, nu o sa te mai multumeasca dupa nici un barbat laughing
Asta am citit undeva candva, femeile care folosesc vibratoare zi de zi sau fript laughing adica ce sa mai faca ele cun barbat dupa.Ce face un vibrator nu face nici 1 mie de barbati deodata laughing deci daca te obisnuiesti cu vibratorul,atunci cand,asta daca vei dori vreodata sa apelezi la un mascul,sigur nu te va putea multumi,despre asta era vorba.

Referitor la ramas in vagin legume laughing nu au cum,orice leguma folosita trebuie sa fie bagata intr-un prezervativ,altfel cine stie ce poti pati.
Se pare ca nu prea esti atat de bine informata laughing desi vad folosesti vibratoare.
Spui nu bagi vibratorul inauntru? Pai atunci ce rost mai are sa-l folosesti doar asa pe deasupra laughing inseamna ca nu-ti prea merge jucaria laughing adica daca bagi ceva inauntru nu prea simti nimic.
Daca ai simti ceva iti garantez ca nu te poti stapani sal bagi inauntru,deci cred ca ai ceva probleme interne la motor laughing ceva sensori nu raspund cum ar trebuia.
Si sa introduci un prezervativ in vagin nu vad ce rau ar fi? Nu ma uitai ce jucarie folosesti,am vazut ca ai spus vibrator,deci mai orice vobrator se introduce undeva,altele au dubla actiune,din astea ce folosesti doara pe deasupra nu prea folosesc femeile laughing ce te aud pe tine acum prima data.
Dar sa te faci doara pe deasupra e naspa laughing nu stiu dar mi se pare ceva ciudat.
Am mai vorbit cu femei care la fel,nu mai le atrageau sa faca sex, doara sa li se faca sex oral lor si asta doara asa pe deasupra clitoridian sa vorbim mai exact, deci ori erau plictisite, ori nu mai simteau mate placere sasi introduca ceva in vagin.
Sint oameni si oameni, dar general vorbind nu-i ceva normal sa-ti faca placere numai pe deasupra, ceva nu-i in regula

| alina2k18 a răspuns (pentru relian):

Esti femeie ca sa stii ce e masturbarea pe clitoris si ce placere /excitatie se simte?
I dont think sowinking
Majoritatea femeilor NU au orgasm vaginal.
Si au ajuns atatea femei cu obiecte blocate prin vaginwinking sunt atatea CAZURI pe la sectiile de obstetrica-ginecologie laughing
''Ce face un vibrator nu face nici 1 mie de barbati deodata''
Tocmai de aia nu as avea nevoie de un barbat DOAR pentru sex laughing
PS: toyul ala era pentru clit, sunt diferite, nu exista doar de bagat ci au diferite functii pentru diverse parti laughing

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Stiu draga ca sunt,doar nu-s cazut din Luna laughing
Apoi nu trebuie sa fiu femeie sa cunosc chestii legate de femei,,tocmai de aia si pun intrebari femeilor,asa mai aflu una alta,dar trebuie sa fiu sigur cand retiu ceva,sa retin ceva bine.
Majoritatea femeilor asa ca idee te asigur ca au orgasm vaginal,deci ce spui tu nu is majoritatea is minoritatea laughing pun pariu pe ce vrei tu.

Or fi femei ajunse pe unde spui,dar alea habar nu au nici cei aia scula laughing de aia probabil isi baga cine stie ce chestii laughing
Nici eu nu am stiut de chstiile astea cu legumele,nici nu stiam ca ar putea fi folosite,ma gandeam ca e gluma, dar candva am citit ca nu e deloc gluma si se pot folosi, dar cum am spus bagate in prezervativ.

Deci daca bagi un castravete intr-un prezervativ te asigur ca nu ramane blocat pe nicaeri laughing
In sf e bun atunci, am aflat ca mai sunt si femei care nu prea au orgasm vaginal, aha asta e, se mai intampla.

| bobi123 a răspuns:

Du-te in baie, Desfă dușul, adică sa Curgă ca un jet, apoi întindete in cadă, si cu ajutorul jetului de la dus lasă sa curgă apa pe clictoris, ai sa simți o placere woauuuu. Succes.