| biancaelenavreaajutordelatpu a întrebat:

De ce nu pot avea orgasm cand stimulez clitorisul cu degetul? simt ca vine..ca si cum fac pe mine.si apoi ma opresc pentru ca simt ca nu pot continua. cum arata orgasmul produs de atingerea clictorisului?
Funda

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Poate nu esti destul de excitata, ma refer sa fi excitat atat fizic cat si psihic sau poate te gandesti la altceva infara de sex in acel moment,pentru ca atunci cand iti zboara gandul la viata de zi cu zi e mai greu sa ai un orgasm,relaxeaza-te,elibereaza-te de tot stresul,toate ganduriile.
Si mie mi s-a intamplat, dar intr-adevar nu eram excitata,doar vroiam sa simt acea placere.
Gandeste-te la ce te excita foarte tare pe tine, chiar si lucrurile mai perverse, ceva excitant.
A, si inca ceva, clitorisul ar fi indicat sa fie umed pentru ca e mai placut si mai usor de atins orgasmul.
Nu stiu...asta e parerea mea.
Succes!happy

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Continua si o sa vezi

| Azµre a răspuns:

Trebuie să continuui dacă te oprești de aceea nu simți.
vezi pe sexgen.ro documntează-te

| Uza a răspuns:

Parca explodeaza ceva in corpul tau, ceva placut si imediat incep contractii acolo jos, parca pulseaza.
Dupa ce ai acel orgasm, nu poti sa te mai atingi pentru ca doare... asa mi se intampla mie.

| biancaelenavreaajutordelatpu explică (pentru Uza):

Foarte bun raspuns, insa eu nu pot sa am acest orgasm. simt ca nu pot sa continui ..si ma opresc! ce se intampla?

| Uza a răspuns (pentru biancaelenavreaajutordelatpu):

Poate nu esti destul de excitata, ma refer sa fi excitat atat fizic cat si psihic sau poate te gandesti la altceva infara de sex in acel moment,pentru ca atunci cand iti zboara gandul la viata de zi cu zi e mai greu sa ai un orgasm,relaxeaza-te,elibereaza-te de tot stresul,toate ganduriile.
Si mie mi s-a intamplat, dar intr-adevar nu eram excitata,doar vroiam sa simt acea placere.
Gandeste-te la ce te excita foarte tare pe tine, chiar si lucrurile mai perverse, ceva excitant.
A, si inca ceva, clitorisul ar fi indicat sa fie umed pentru ca e mai placut si mai usor de atins orgasmul.
Nu stiu...asta e parerea mea.
Succes!happy

| cicika a răspuns:

E mai placut cidn cineva te atinge acolo decit singur tu pe tine si cred ca asta e problema!