| dfgvfdbvdfdsmf a întrebat:

Buna seara. (Am 26 de ani sunt diagnosticata clinic in aceasta directie de o luna cu OCD, comorbit cu BPD)Se poate ca un test sa iasa negativ la 4 saptamani dupa contact? Mentionez ca m-am protejat,luand si anticonceptionale si folosit prezervativ,respectivul nu s-a terminat nici macar,iar mai apoi am si verificat prezervativul sa nu fie cu microdefecte, Am ajuns la 40 de teste de sarcina, dupa 3 saptamani de la contact am facut si beta hcg-negativ (mentionez ca am o forma de OCD destul de grava legata de asta, diagnosticata clinic. Am fost de 3 ori la control. Chiar si acum in a4a saptamana,nimic, nu stiu tot nu cred,insa mi-a gasit un chist pe anticonceptionale (ceea ce nu-i voie) ce imi spunea ca poate produce dereglari, in pauza de 7 zile de pauza nu mi-a venit, decat in ziua a-8a,insa mai slaba cantitativ., durand in jur de 3-4(ca de obicei) zile dar slab,ma duceam cu gandul ca e sangerare de niditatie, in data de 18 februarie a fost ultimul contact. Azi dimineata (a-4a saptamana am facut un test dimineata negativ- 7 zile dupa sangerare) ieri la control sa vad de ce a fost sangerarea atat de slab cantitativa,.a prezentat multe cheaguri,la inceput rosie dupa rosu maroniu, dar nu suficient cat sa umple un tampon...doctorita a zis ca sa nu-mi fac probleme ca a fost o menstruatie dar dereglata din cauza chistului, mentionez ca in luna ianuarie am vomat 2 pastile(toxiinfectie alimentara ....si de aceea mi -s facut chistul in luna ianuarie am luat perfect pastilele. HELP! Tot imi vine sa ma testez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dereglari la cap, cum sa faci 40 de teste de sarcină, nu esti sanatoasa la cap, acolo e problema, trebuie sa te vada un psihiatru cît mai curînd si numai fă sex ca faci numai idioțenii arunci banii si testele pe fereastra aiurea ca sa nu rezolvi nimic

| dfgvfdbvdfdsmf explică (pentru anonim_4396):

Am psihiatru. Am dezvoltat o forma grava de tulburare obsesiv compulsiva...insa momentan nu este in tara. Sunt pe medicamentatie...insa aceasta este frica mea cea mai mare, nu am scris sa fiu judecata!