| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am intarziat ciclul 6 zile. M am masturbat atat tot, e posibil sa fiu insarcinata? Mai demult mi-a intarziat si 3 luni.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum l-ai întârziat?
Masturbarea nu este act sexual neprotejat cu un bărbat în perioada fertilă!
Lasă autosatisfacția, practică un sport și bea ceai de crețișoară pentru reglarea menstrei.
Pa, pa.

| amoremioX a răspuns:

Draga mea, prin masturbare e impsibil sa ramai insarcinata.O sarcina apare doar in urma unui contact sexual neprotejat, iar intarzierea ciclului poate avea si alte cauze cum ar fi un regim de viata nesanatos, cure de slabire, stres etc. Ciclul iti este neregulat dar asta se va rezolva odata cu trecerea timpului.

| WillWright a răspuns:

Cati ani ai?

| Maaryyneelaa a răspuns:

Cati ani ai? Adica faci acest lucru,dar in schimb nu cunosti multe alte lucruri! E IMPOSIBIL SA RAMAI INSARCINATA ASA!(asta ca sa te linistesti)Ca sa ramai insarcinata,nu poti singura iubita, o sarcina presupune mult mai multe lucruri! Daca nu ai avut nici un contact sexual cu nimeni, masturbarea nu duce la sarcina! Majoritatea au ramas in sarcinate din aceeasi problema, necunostinta de cauza, asa ca incearca sa fii mult mai informata in acest domeniu!

| lal21 a răspuns (pentru Maaryyneelaa):

Ok mersi mult. deci e imposibil

| Maaryyneelaa a răspuns (pentru lal21):

Fundita?big grin

| lal21 a răspuns (pentru Maaryyneelaa):

Inca nu a venit...

| Necunoscut112 a răspuns:

Vad o gramada de intrebari de genul. cred ca sunt puse din plictiseala, altfel nu-mi explic rationamentul...si un copil de 10 ani stie ca bebelusii se fac DOAR prin sex, chiar daca nu stiu ei exact in ce consta sexul.

| TrooololololololoJR a răspuns:

Vai laughing)
da, e posibil laughing

| GlossyBabe a răspuns:

Nu iubita nu esti insarcinata! nu ai nimic doar nu iti este regulat ciclul! pupici:*

| adyi370 a răspuns:

Cum sa fie inposibil du-te la farmacie si vezi cat face apart de ala daca esti insalcinata si daca isa negati nu esti daca iesa inseamna ca ie ploblme

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Tu scti cum poti ramane insarcinata?
Eu cred ca nu.
Daca tu crezi ca masturbandute ramai insarcinata iseamna ca nu ai mai mult de 13/14