| alexandra22222 a întrebat:

Mi-a întârziat ciclul si am făcut un test. A ieșit pozitiv dar cea dea doua liniuță mai roz dar clar vizibila. Sunt însărcinată?

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cand ai facut testul?
Repete-l pentru linistea ta! La trei saptamani de la,, eveniment''

| LoveSleep a răspuns:

Nu, ești gravidă.

| sofisis a răspuns:

DA. Este considerat ca fiind test pozitiv si reprezinta o sarcina. Indiferent cat de pal este rozul ala, daca se vede cat de putin si a doua liniuta, testul este pozitiv.

| peperonies a răspuns:

Da

| cristi10grei a răspuns:

1. Testul e făcut prea devreme – dacă faci testul la o zi după întârzierea ciclului, s-ar putea ca rezultatul să fie fals-negativ deoarece este prea devreme pentru acesta să detecteze HCG-ul. Timpul propice pentru depistarea sarcinii este la o săptămâna după întârzierea ciclului menstrual deoarece atunci nivelul HCG este mai mare. si sa fi linistita mai faci un test barza happy si vezi atunci eu zic ca nu dar acum cum vrea domnul de sus happy

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Esti insarcinata.
1 linie inseamna nu.
2 linie inseamna da.
Deci..esti insarcinata.

| Lucitu a răspuns:

Tot ce e posibil, du-te la ginecolog daca vrei sa afli sigur care e treaba.

| ferante a răspuns:

Încearcă un alt test de alta marca și din alt loc.