| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Mi-a plăcut de o fată, dar îmi era frica sa ii spun. De puțin timp mi-a spus că și ei îi plăcea de mine. Am întrebat-o dacă mă mai place și a spus că nu prea. Eu încă o iubesc. Ce pot face în continuare și să nu o pierd?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai rata ocazia de a deveni prieteni atunci cand se putea. Din acest motiv, acum iti va fi aproape imposibil sa o mai poti atrage din moment ce ti-a spus-o in mod direct in fata ca ''nu prea te-ar mai accepta''. Dar poti sa incerci fiindca asa este normal in cazul in care inca mai este... libera. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea, invit-o undeva.

| Raven a răspuns:

Când o fată spune "nu prea ", e de fapt NU dar încearcă să fie delicată. N-ai ce să pierzi, că nici n-ai avut-o. Ai avut o șansă și-ai pierdut-o și pe aia. Poți să încerci dar nu garantez succesul. Dă-i un mesaj și întreab-o: Ce-ar trebui să fac să mă placi din nou? Dacă a terminat-o pe bune cu tine, îi va fi mai ușor să-ți dea papucii printr-un mesaj; dacă încă te mai place, va fi mai simplu s-o admită, nefiind față în față cu tine. Nu te umili însă, dacă face prea multe fițe. Caută pe altcineva și nu mai rata momentul!

| Paul754880338 a răspuns:

Morala este ca asteptarea scade interesul. Cat timp ai stat pe ganduri ea s-a plictisit sperand ca o vei aborda

| 124mara5 a răspuns:

Eu sunt fată si iti spun ce vrem noi fetele de la voi )) iti recomand sa îi dau un mesaj, sa o chemi afara dacă poate sa iasă, du-i o floare ca iubim când faceti asta... vb mai mult, bagă-te în seama cu ea