| Gheorghe_Ion_1996 a întrebat:

Sunt îndrăgostit de o fată de la mine din clasă dar îmi este rușine să îi spun și în plus o colegă a intrebat-o dacă i-a plăcut de cineva din clasă și i-a a spus alt băiat dar în clasa a 3-a acum suntem a 6-a oare îl mai place? Să îi spun că o iubesc? A mai zis că la ea iubitul perfect este cel care chiar o iubește nu contează cum arată. Ajutor sunt disperat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu ai 12 ani. Nu prea cred ca esti atat de disperat da na hai sa zicem. Deci 1 zi-i ce simti 2 nu trebuie sa ai emotii 3 nu cred ca il mai place pe ala din a 3a ca doar era mai mica atunci 4 comporta-te frumos cu ea si 5 daca zice NU las-o si cauta-ti alta

| Ara997 a răspuns:

Pe ala din clasa 3 -a l-a uitat adoua zi.
nu te mai stresa, sunteti copiii, ce iubit perfect?!
stai calm si fi discret, fetele la varsta asa au un pic de avans fata de voi, is oleaca mai smechere si le place sa-si cam bata joc de baieti. Nu=-ti zic ca la unele ramane naravul asta si cand cresc...

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! daca imi dai un raspuns castigator, ma bucur! Incearca sa te intelegi bine cu ea,sa radeti,sa comunicati peste masura, sa fiti cei mai buni prieteni, si incet, incet lumea vede cat de apropiati sunteti si va consolideaza sau invidie si batjocura, sau aprecieri.Tu nu trebuie sa te candesti la asta, iesi in evidenta prin comportamentul tau, placut ei! Remarca-te! Afla daca ii pasa de tine! Daca are asteptari de la tine! big grin