| Iulia200907 a întrebat:

Mi-a venit ciclu acum 4 luni prima data mi-a curs 8 zile a doua oară 2 zile a 3 oară nici nu mai știu dac mi-a venit.
Precizez că luna trecută am fost stresata mai mult și acum aștept să îmi vina dar sunt puțin răcită

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa nu te impacienteze faptul ca luna trecuta nu s-a produs menstruatia sau ca aceasta intarzie sa de produca si in prezent. Este cunoscut faptul ca in multe cazuri in primii 2-3 ani de dupa instalarea procesului menstrual, ciclurile menstruale sa se produca in mod neregulat si chiar sa existe perioade de mai multe luni in care sangerarea sa nu se produca deloc sau sa fie extrem de slaba cantitativ. Ciclul menstrual se poate regla in anii urmatori sau sa ramana neregulata intreaga viata. Multa sanatate!

1 răspuns: