| danaalin2002 a întrebat:

Buna seara,am o problema, pe data de 8 Iulie mi-a venit ciclu 2 zile la rand putin maro, pe data de 2 trebuia sa imi vina normal! In fine mi-a intarziat 6 zile,ideea este ca nu stiu ce se intampla, oare ce poate fi.Am facut si 4 teste Sure Check la toate a iesit 1 liniuta! Astept un raspuns urgent.Mentionez ca pana in prezent ciclul nu mi-a venit iar luna trecuta in Iunie mi-a venit normal, tin sa precizez ca din luna Mai nu am mai avut nici-un fel de contact sexual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

S-a coagulat. De la stres probabil. A fost un fel de stenoza a vaselor sanguine implicate. N-ai ramas grea, relax!winking

9 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

Buna,cele doua zile cu singe f inchis, chiar maro apare cind ramii insarcinata, asa stiu si eu, dar daca 4 teste arata ca nu esti se poate sa fie adevarat sa fi ramas, si tin sa ti spun ca si mie mi s a intimplat parca in doua luni la diferenta mare sa mi lipseasca si sa am doar o scurgere inchisa, fara menstruatie.

| danaalin2002 explică (pentru Rax):

Tin sa mentionez inca odata ca nu am avut act sexual din luna Mai iar luna trecuta mi-a venit normal.Maine o sa merg sa fac o ecografie, este mai bine cred.

| danaalin2002 explică (pentru Rax):

La ce anume te referi,, dar daca 4 teste arata ca nu esti se poate sa fie adevarat sa fi ramas, si tin sa ti spun ca si mie mi s a intimplat parca in doua luni la diferenta mare sa mi lipseasca si sa am doar o scurgere inchisa, fara menstruatie''.

| Rax a răspuns (pentru danaalin2002):

Scuze,am recitit si am vazut greseala mea, daca cele 4 teste au aratat ca nu ai ramas, se prea poate sa NU fi ramas, dar e f bine sa faci o ecografie, pentru ca ciclul nu se opreste imediat cum ai ramas, poti sa ramii faca ciclu si in a 4 luna de sarcina, avind in lunile anterioare, eu am facut 6 chiuretaje si aflam ca sint insarcinata tocmai in 3 luni, pentru ca aveam menstruatie intre timp.fa ecografie pentru a fi sigura, medicul face chiuretaje doar pina in 12 saptamini de sarcina.

| danaalin2002 explică (pentru Rax):

Cel mai bine asta o sa fac, de asta m-am si intrebat ca un test de sarcina trebuie sa dea un raspuns clar, hai 1, 2, 3, dar 4. laughing sa fim realiste! O sa vad maine cel mai bine te tin la curent, un dr ecograf vede bine daca este vorba de o sarcina sau nu.

| Rax a răspuns (pentru danaalin2002):

Iti urez ceea ce ti doresti si tu tie cind te vei duce la medic! se spune ca, atunci cind esti insarcinata, acel lichid maroniu nu este menstruatie, ci o simpla singerare in timpul sarcinii! stiu de pe internet, dar ti am spus ca totusi si eu am avut saingerare maronie in timp ce nu eram insarcinata/succes

| love3372 a răspuns:

Poate e o dereglare, poate ai racit la burta. Si mie mi s-a intamplat...

| danaalin2002 explică (pentru love3372):

Poate nu stiu inca.

| danaalin2002 explică (pentru love3372):

Chestia e ca luna trecuta in Iunie mi-a venit normal, am facut 4 teste de sarcina... si acum pe 17 am facut unul...si sunt atatea zile de cand mi-a venit lichidul maroniu..deci,ma cam mir sa fiu insarcinata, ce naiba sunt destul de performante sa observam exact ce se intampla! Maine chiar o sa mai fac unu nu ma uit la 11, 50 daca nici maine nu se concluzioneaza, sigur e ceea ce ai spus tu.