| camy_6586 a întrebat:

mi-a venit prima data ciclu, dar luna trecuta nu mi-a venit(adica a doua oara pentru mine). As vrea sa stiu de ce? Ce se intampla? Imi puteti spune si mie?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deseori primele menstruatii sunt neregulate, cu pauze lungi de pana la un an, fara ca asta sa aiba o smenificatie speciala sau grava. Dureaza mai mult pana organismul isi regleaza ritmurile hormonale.

| IrimieRaluca a răspuns:

E normal ca pana la o varsta sa ai ciclul menstrual neregulat. In general dureaza pana la 2 ani. Organismul are nevoie de timp sa regleze mecanismul.

| xxXEmmX a răspuns:

E ceva normal ca pana la o varsta sa fie neregulat.Nu trebuie sa te sperii la fel am patit si eu.