| marketplace a întrebat:

Mi-a venit menstruatia pe 2 iulie si trebuie sa imi vina pe 29... e normal sa vina intr-o luna de 2 ori?

Răspuns Câştigător
| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Daa. e absolut normal.
mie, de exemplu imi vine regulat la o luna si 2 zile, de ex: daca mi-a venit pe intai, imi vine pe 3 luna viitoare. si tot asa.
stai linistita! este absolut normal happy sa fii fericita si iubita!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatiile nu tin cont de lunile calendaristice (care sunt doar o convenienta). Un ciclu menstrual normal dureaza intre 24 si 35 de zile si este regulat. Evident ca daca menstra a venit la inceputul unei luni calendaristice, inceputul urmatoarei menstre va cadea in aceeasi luna.

| eurynomus a răspuns:

Ciclul vine o data la 28 de zile in mod normal deci daca vine asa cum trebuie, inevitabil o sa ti vina si 2 ori pe luna