| Marianaaaaa a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia mai este riscul sa fi ramas insarcinata?
Am avut contact sexual in ultima zi a menstruatiei si ciclul mi-a venit dupa 25 de zile de la ultima menstruatie si m-a tinut 5 zile
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a venit exact in ziua calculata (a fost regulat) si normal din toate punctele de vedere, riscul de sarcina este aproape zero. Totusi, un test de sarcina si o consultatie ginecologica se impun.

| Violleta2022 a răspuns:

In ultim zi de menstra nu puteai fii in perioada fertila, deci, sanse minime de sarcina.
Cum ti-a venit si menstra la termen si a tinut normal, nu cred ca esti insarcinata!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.