| Nicoleta_1732 a întrebat:

Mi'am inceput viata sexuala cu prietenul pe acum o luna! Am facut de cateva ori dar tot timpul neam protejat si prezervativul nu s-a rupt! Am avut unele nelamuriri pentru ca mi-a curs sange in primele dati cand am facut 1 este normal? 2 s-ar putea sa am ceva o rana? acum ultima data nu mi-a curs. 3 astazi mi-a curs foarte foarte putin sange [e perioada cand trebuie sa imi vina ciclul dar mie tot timpul imi intarzie]Vreau sa ma lamureasca cineva am ceva sau doar ma ingrijorez degeaba

Răspuns Câştigător
| niki a răspuns:

Nu te ingrijora,iti faci problema degeaba! esti in perioada ciclului si de aia mai sangerezi unpicut, e posibil ca luna asta sa ai doar sangerarile astea mititele, dar nu te ingrijora e din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala

3 răspunsuri:
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

1.Pai daca erai virgina este normal! Sau daca n-ai mai facut-o de mult.2.Nu cred ca ai vreo sana sau ceva(bine depinde si de partener daca a avut grija.adica intelegi tu.hee hee) si 3. Daca ii inainte de ciclu nu cred ca are nimic poate ii vreun semn ca o sa-ti vina zilele astea. Sper ca te-am ajutat!

~Take care~

| ovidius a răspuns:

"rana" despre care vorbeşti e în fapt o iritare deoarece vaginul tău nu e obişnuit cu "guma" de la prezervativ.
Sângerarea e de la ruperea hymenului. Cam atât.
Nu ai de ce să îţi faci probleme.

| pelici a răspuns:

Nu te ingrijora.Chestia tare e ca o sa ai un copil!