| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am început viaţa sexuală pe 13 oct. ultimul contact sexual l-am avut pe 22 oct, neprotejat. ciclu am avut pe 28 sept -2 oct. nu am ciclu regulat, însă acum mi. a venit fix dupa 1 luna, pe 2 nov. în prima seara au curs câteva picaturi, dupa, ziua abundent. urm zi nu a curs aproape deloc... iar azi noapte doar o picătură... la contactul sexual am folosit coit întrerupt. nu a ejaculat în mine. sunt speriată... se reglează sau sunt însărcinată şi e ciclu peste sarcină?

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Foarte multe femei care au avut parte de sângerări în timpul sarcinii şi le-au confundat cu lichidul menstrual, nu ştiau că de fapt, este vorba de "sângerarea deciduală".
În timpul sarcinii nivelul hormonilor creşte în mod constant, în fiecare lună, iar acest lucru poate provoca detaşarea unor părţi din pelicula protectivă a uterului.
Aceasta se manifestă, de obicei, în primul trimestru de sarcină şi este închisă la culoare şi scăzută cantitativ.
Prin urmare, având în vedere că menstruația ta s-a prezentat relativ normal, nu este cazul să îți faci griji.
Dar ca să scapi de orice dubiu, fă un test de sarcină după 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat.
Nu mai folosi metoda coitului întrerupt. Este una dintre cele mai ineficiente metode contraceptive!
Baftă!