| jkjhcshbbzmb a întrebat:

Mi-am uitat parola de messenger si nici nu mai stiu ce am scris la intrebarile alea in care iti verifica identitatea.Ma poate ajuta cineva, pls?

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta, o poţi recupera numai dacă atunci când ai făcut id-ul ai pus alternative mail. Dacă nu alt id şi gata.

| ღNameღ a răspuns:

E usor. mi s-a intamplat si mie si am rezolvat. dai acolo cum ai zis u si apoi cand iti zice de intrebare pui orice. mie mi-a mers si am pus cea mai nasoala intrebare(did u have a dog). incearca. te rog mult funda funda funda.eu tiam spus cum mi-a mers mie. te implorrrrrrrrrrr

| candy_6506 a răspuns:

Bineinteles, parola de la messenger este aceeasi cu cea de emailul facut pe Yahoo.

Poti uita parola de la MESSENGER sau un "prieten" binevoitor a schimbat-o fara ca tu sa stii, etc…

Pentru a recupera parola de la messneger sau yahoo email trebuie sa parcurgi urmatorii pasi:

1. Sa intrii aici: https://edit.yahoo.com/......forgotroot

Poti alege :

- I forgot my password (Numai imi stiu parola (Am uitat parola))
- My password doesn’t work (Parola o introduc si nu merge)
- I forgot my username (Numai imi stiu userul)
- My account may have been compromised (Contul meu a fost compromis)

2. Sa introduci adresa de email alternativa pe care ai folosita la creearea contului. Daca nu ai introdus un email alternativ, bifeaza "I can’t access my alternate email adress" si apoi NEXT.

3.Va trebui sa completezi data de nastere, tara in care locuiesti si codul postal. In caz in care le stii mergi la pasul urmator.

Daca in schimb nu le mai stii poti sa iti iei adio de la contul/parola de YAHOO MESSENGER/E-MAIL. YAHOO iti va returna mesajul: "Sorry, but the information you provided didn’t match the information in your profile" la nesfarsit.
Mai ai o scapare daca stii ceva Firebug, queryuri de SQL si sa stii sa folosesti programele bruteforce.

4. Daca ai stiut datele poti sa iti schimbi parola sau s-o primesti pe emailul alternativ.

Daca nu, aici se opreste aventura de recuperare a parolei de MESS.

In toate cazurile intalnite, nimeni nu cunostea datele de pa punctul 3, deoarece nu le-a introdus, sau le-a introdus pur si simplu la "misto".

Asa ca recuperarea parolei de mess este imposibila, pe vecie.

Un sfat pot sa va dau: ca sa preintampinati aceste probleme, cel mai bine sa va duceti in Profilul vostru de la yahoo si sa-l completati corect sau daca nu aveti chef, sa-i faceti un PRINTSCREEN si sa salvati apoi poza intr-un loc sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am uita parola de mesenger cine ma poate ajuta si pe mine

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. mi-am uitat parola de mess si nu mai stiu codul postal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti buna

Alte răspunsuri
| VadPorci a răspuns:

Nu cred ca mai poti face nimic, si mie mi s-a intamplat la fel si totusi mi-am facut un id nou.
sper ca tu sa poti gasi o modalitate prin care iti poti recupera parola! cu drag edy

| EneGheorghe a răspuns:

Am uitat parola mea Messenger

| NiKoLeTa_2377 a răspuns:

Nu n-am rasps pentru ca si iopz mi-am uitat parola si n-am ce sa fac

| mihaelagabriela26 a răspuns:

Mi-am uitat parola de mess si imi cere adresa de emai alternativa, ce pot sa fac ca sa pot intra pe messenger