| sym0nyck a întrebat:

Mi-ar placea sa stiu si parerea voastrabatting eyelashes
cunosc un baiat de 1 an. e super ok. ne intelegem foarte bine... stim aproape tot, unul despre celalalt...
nici unul dintre noi nu are si nu a avut iubiti in tot acest timp...
nu de mult timp... mi-a spus ca nu mai stie cat o sa se mai poata abtine.sa-mi spuna ce simte pentru mine... stiu ca ar vrea sa formam un cuplu.
insa problema mea ar fi urmatoarea.thinking el are 32 ani. iar eu abia 20 :-|
oare fac bine sa-i raspund provocarilor? sau mai bine sa pastram relatia de prietenie pe care o avem acum?
(mie imi este teama. ca nu cumva.peste un timp. 1 an.2... cand ar putea deveni relatia mai stabila. sa-mi schimbe ceva gandirea... cum ca este ca am nevoie de cineva mai tanar ca sa trec prin viata)sad nu stiu ce sa fac. treaba cu varsta e singura problema care ma deranjeaza :-|...
multumesc >anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Nu e bine sa strici o prietenie frumoasa pentru o relatie care nu sti daca va functiona, o relatie implica multe si daca va despartiti ai pierdut si prietenia lui.si poate nu vrea o relatie serioasa e matur si are alta gandire.eu zic sa te rezumi la prietenie, pentru ca sa incerci o relatie nu mi se pare cel mai potrivit pentru tine, el are experienta necesaraa sa te faca sa-l iubesti si sa-ti ia mintile insa tu nu ai experinta sa faci diferenta intre adevar si minciuna

9 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Mda...inseamna ca tu nu simti pentru el decat sentimente de prietenie, care nu pot trece limita, el e si normal sa-ti spuna asa, ca si hormonii joaca la maximum, dar tu vreai ceva care sa se tina intr-un pas cu tine, asa ca keep going like that, fara sa faci aventuri amoroase, dar daca esti convinsa ca-l iubesti atunci treci la treaba si spune-i ce simti...

lolita
| lolita a răspuns:

laughing 1, nu exista relatie de prietenie intre un barbat si o femeie, niciodata! intotdeauna unul dintre ei vrea mai mult (cazul lui).
2, varsta nu conteaza, daca iti place poate iesi o relatie frumoasa
3. nu trebuie neaparat sa te mariti cu el, poate dupa o luna iti dai sema ca nu va potriviti din punct de vedere sexual si va despartiti.
4, barbatii maturi sunt mai buni, mai ales pentru tine care esti la inceput ul carierei laughing succes kiss

| fabiola a răspuns:

Nu ai de unde anticipa ce va fi peste ani.Se poate, prin felul lui de a fi sa nu simti diferenta de varsta, iar maturitatea lui sa te ajute si pe tine sa intelegi ca nu neaparat tineretea te ajuta sa treci prin viata ci comunicarea, respectul, sprijinul si nu in ultimul rand iubitea sincera. Dragostea e o loterie dar chiar daca gresesti, in momentul in care a fost decizia sufletului tau, nu vei regreta! Succes!

| liz23 a răspuns:

Intr-un an eu zic ca l-ai cunoscut ca persoana suficient sa-ti dai seama daca vrei sau nu sa formati un cuplu. Daca tu doresti sa afli ce spun altii strict de diferenta de varsta.nu cred ca oricare dintre pareri va schimba ce simti tu.Consider ca esti destul de mare sa te gandesti bine inainte sa iei o decizie, iar in cazul unei decizii gresite, vei invata si vei sti ce ai de facut data viitoare. Sfatul meu este sa faci ce simti tu ca e bine pentru tine.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai bine ramaneti prieteni mai tarziu daca te vei plictisi de el si iti va fugi ochii dupa altii si o sa il faci sa sufere

te pup

| M.J. a răspuns:

Eu nu cred ca varsta conteaza intr-o relatie, dar tu esti cea care decide in functie de cum gandesti si de sentimentele pe care le ai.cam greu...

| alessyca a răspuns:

Da e posibil sa-ti fuga ochii dupa altii daca el e mai marehappy
eu zic sa incerci o relatie daca iti place de el si sa nu-ti mai faci planuri de acum ca nu e binehappy mai bine traiesti clipa si gata ca nu se stie cum o sa decurga relatia.

daca ii dai 24-25 de ani la varsta care o are e binebig grin e un avantajtongue

| cipy a răspuns:

Virsta nu e o piedik in fata iubirii adevarate stiu sigur asta pentru ca parintii mei au o diferenta de virsta de aproape 10 ani si mami e mai mare nu tati dar dac la tine e invers cred ca e si mai usor / daca il iubesti arata-i ca sa nu regreti mai tirziu ca l-ai pierdut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma nu e o problema.ba chiar e bine. dupa vreo 14 --15 ani va fi rau.sau foarte rau.nu te lua dupa povestile siropoase de la tv, gen .columbeanu,viorel lis, tantareanu etc.alea sunt aberatii.realitatea cruda de altfel mi-a aratat cu totul alta fata a oamenilor casatoriti dar cu diferenta mare de varsta.si stiu vreo 10 cupluri de genul asta. care nu prea mai sunt cupluri.