| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica! azi 6 noiembrie am facut dragoste cu prietenul meu si am folosit prezervativ dar s-a spart. si-a scos repede ca sa nu intre sperma in mine dar a ajuns putin si pe organul meu. repede m-am dus si m-am spalat ca sa spal sperma jos. luna trecuta pe 25-26 mi-a venit menstruatia si mi-a trecut pe 31 pare-mise. acum oare am ramas insarcinata? oare sa iau un test de sarcina? sau anticonceptionale cand trebuie sa imi iau? si aia cu 10 zile inainte si 10 zile dupa menstruatie cum era?

7 răspunsuri:
| Elly7890 a răspuns:

Mai fata anticonceptionalele nu se iau dupa cum vrea fiecare! se iau in prima zi de ciclu. plus la recomdarea medicului nu oricum, si spalatul nu e o solutie potrivita! in cazul tau postinor sau escapelle cat mai repede.

| ZOZOKid a răspuns:

Ia pastila de a 2-a zi. O gasesti la farmacie.

| ZOZOKid a răspuns (pentru ZOZOKid):

Da' ia-o repede, in maxim 24 de ore! Nu sta o saptamana pana te hotarasti.

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Hey, da fuga la farmacie si ia-ti pastila de a doua zi, testul de sarcina nu da rezultate exacte numai dupa sase zile!
Funda?

| omik a răspuns:

:O Wat? S-a spar? ...inseama ca airi facut-o...laughing nu! glumesc stai calma. Du-te maine si ia-ti pastila de a 2a zi. La mine a mers cand am uitat prezervativullaughing.Fii atenta daca iei pastila nu vei ramanewinking. fundita?kiss

| adyi370 a răspuns:

Ia un aparat sa vezi da ca esti insalcinata asa esti mai sigura si dupa aia ia pastile nu te grabi sau altceva stai calma

| Roland_Szekely_1987 a răspuns:

Mai intai daca ai problema trebuie sa te calmezi prima data zic eu ce sa faci conteaza cum te simti cu pantecul tau bine sau rau daca te simti de exemplu rau si te-ai vomitat atunci poate trebuie un test de sarcina dar daca nu te simti rau atunci mai bine astepti putin