| xxxb a întrebat:

Buna seara.
Sunt disperata! In data de 28 octombrie, m-am jucat cu penisul iubitului meu, iar el a ejaculat de 2 ori pe mana mea, dupa care m-am spalat, apoi ne-am bagat impreuna la somn. mi-e frica sa nu fi ramas pe lenjeria de pat sperma sau pe mana mea.
De atunci mi-a venit menstruatia in data de 30 noiembrie si 29 decembrie, insa de cateva zile simt pulsatii in uter si ceva gen contractii.
sunt insarcinata? am citit ca exista menstruatie peste sarcina sad

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

What my chickens...bai, mi se face greata de tot. Tu la 18 ani nu stii anumite chestii de baza? Daca nu ti-a atins penele de la pasarica, atunci stai relaxata. No baby!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu esti insarcinata!
Cel putin,nu de la ceea ce ne-ai povestit ca s-a intamplat!
Te obsedeaza frica sa nu ramai insarcinata si absolut orice schimbare te ingrozeste si iti imaginezi cele mai terifiate scenarii.
Cauta pe net "sarcina falsa" sau"pseudo kyesi", asta ai, e o boala psihica si cazurile grave se trateaza la psiholog.
Nu esti insarcinata!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! off doamne, chiar ai 18 ani? pai daca da, chiar nu stii ca ramai insarcinata numai daca barbatul si femeia fac sex/dragoste si el isi varsa "nervii" in "cutiuta" tawhistling, numai asa draguta sa ramane insarcinata. daca ai facut prostioare cu el, da e posibil sa ai menstruatie peste sarcina.e bine sa faci un test de sarcina ca nu e o avere...chiar ai 18 ani, si chiar nu te inteleg.

| harciog a răspuns:

Adeca te-ai jucat,a ejaculat si v-ati culcat? Ce mama naibii, de ce nu spui tot ca v-ati tras-o de ati ramas fara aer? Ma uit la mine, cum crezi ca ma stirneste o femeie si ma multumesc sa ma culc?

| AndraNicoleta a răspuns:

Esti doar paranoica. Nu esti gravida!

| Tania a răspuns:

Si daca a ramas.NU ai cum sa fi gravida. Spermatozoizii nu au picioare sa mearga dupa pana, pe picior si apoi sa urce in vagin.Nu!

| MihaelaDart a răspuns:

Posibil sa fi ramas mana ta insarcinata sau lenjeria de pat, de cate te culci, simti acele pulsatii!

Tu ai "rasfoit" vreodata google sa vezi unde trebuie sa ajunga sperma? In primul rand spermatozoizii in contact cu aerul, mor.
Pfff... si la 18 anisori ai tai... cam prost informata esti din moment ce nu stii totul despre concepere.
Te incadrezi la intrebari stupide, desi aici poti gasi anumite raspunsuri http://www.seximus.ro/intrebari_contraceptie/sex_sarcina.php

| IMC90 a răspuns:

Ma surprinde ca ai reusit sa-i dai pantalonii jos... sau si i-a dat el?

| eucumine010 a răspuns:

Este imposibil sa fi ramas insarcinata. Chiar de ramanea pe lenjerie, chiar de inghiteai sperma. Imposibil.

| cerealaGrana a răspuns:

Cati ani ai?

| fantezie a răspuns:

Nu asculta ce zice lumea p`aici! esti gravida clar! da`mi un mesaj privat cu mai multe detalii sa te pot ajuta! a intrat sperma pe sub piele s`a dus in vagin. doamne. e ingrozitor! sper ca ai spalat si lenjeria. sa nu fie mai grava treaba... sa iti intre in piele mai rau! crying

| xxxb explică:

18 ani am...