| otypa a întrebat:

Mi-e mi-a venit ciclul menstrual asa cum v-am mai spus dar sunt speriata pentru-ca ar putea fi un ciclu peste sarcina.chiar daca a spus prietenul meu ca el nu poate sa faca, eu totusi nu sunt sigura de asta. poate nu a putut sa faca cu fosta prietena al lui, dar daca cu mine poate? ce sa cred? ajutati-ma.va rog

Răspuns Câştigător
| starchewer a răspuns:

Testele de sarcina nu sunt o modalitate 100% certa de a afla daca ai ramas insarcinata... ia-ti prietenul de mana si mergeti la ginecolog...si totul se rezolva cu calm si bucurie

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un teste de sarcina maine din urina de dimineata si un al doilea cand ti se termina sangerarea. Imediat dupa ce se termina sangerarea du-te la ginecolog.
Si fetelor, exista un singur motiv pentru sex neprotejat: dorinta de a avea un copil. De ce esti atat de speriata acum, daca n-ai fost suficient de speriata sa te protejezi? In definitiv, un copil e o binecuvantare, nu o pedeapsa.

| LoryM22 a răspuns:

Dupa o saptamana de la contactul sexual se face un test de sarcina.

carla
| carla a răspuns:

Fa un test de sarcina si daca totusi nu esti sigura, du-te la un consult la ginecolog.

| cribus a răspuns:

Ar fi indicat sa mearga sa-si faca prietenul tau niste analize sa fie sigur! fa-ti un test!

| mihaela_5361 a răspuns:

Solutia este testul de sarcina sau o vizita la ginecolog pentru consult. Cu cit mergi mai repede cu atit chinurile tale vor lua sfirsit intr-un fel sau altul.

| LittleZyzy a răspuns:

De ce nu iti faci un test ca sa scapi de grija si de stres?