| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Denisa si am 19 ani. Pe 19-05-2012 am stat la prietenul meu 2 zile. iar sambata seara m-am culcat cu el. eu fiind virgina..totul a venit de la sine, iar noi nu eram pregatiti cu protectie straight face El mi-a spus ca 's-a scapat' in mine. m-am ingrijorat foarte tare. pe data de 23 trebuia sa-mi vina ciclul menstrual, in schimb mi-a venit astazi ( pe 24) Nu mai am dureri ca de obicei, iar scurgerile sunt in cantitate foarte mica. nu ca de obicei. Credeti ca este ciclu peste sarcina? As putea fi insarcinata? Va rog ajutati-ma. pentru cel mai detaliat raspuns Fundaa.sad Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Omg.
Trebuia să iei pastila de a doua zi.
Prietenul tău a fost un dobitoc, trebuia să ştie cum să procedeze, s-a gândit numai la placerea lui, nu şi la consecinţe.
Fă 2 teste de sarcină sau dacă îţi permiţi, du-te la control la medic.

Ps: dacă ai fi, ai face avort?

| Sim0 a răspuns (pentru Amelya02):

Nu. Nu as omora un suflet nevinovat.straight face

| Silviu591 a răspuns:

Cum naiba sa se scape in tine? e atat de idiot incat nu se poate controla?

| Sim0 a răspuns (pentru Silviu591):

Nu stiu ce sa zic. sunt cu el de 2 ani si 8 luni.straight face Vreau sa stiu daca am sanse foarte mari sa raman sad

| danielacs a răspuns:

Cel mai bine era sa iei pastila de urgenta pe 19 sau cel tarziu pe 20! Acum nu mai poti decat sa iti faci un test de sarcina ...Doar daca ai foarte foarte mult noroc s-ar putea sa nu fi happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E vina lui. iti spun eu ca n-a fost totul de la sine, dar asta e. nu sa mai gandit si el ca trebuie si protectie. faci un test ce mare lucru, noi iti spunem ba ca esti, ba ca nu... cel mai bine faci un test si gata.

| dru1darius a răspuns:

Cred ca vina va apartine amndurora, pentru orice fapt exista o consecinta, infine, cred ca trebuie sa asculti sfatul lui @razvanbfmv, faci testul si vei afla, data viitoare protejativa, sunt pline casele de copii

| fgsxbfhg a răspuns:

Nu nu cred pentru ca ai avut contactul inainte cu patru zile de perioada menstruala iar inainte cu 5 zile de ciclul menstrual femeia nu are ovulatie la fel cum nici 5 zile dupa terminarea ciclului deci nu erai in perioada de ovulatie. nu ai cu sa fi ramas dar ca sa te asiguri poti face un test de sarcina si data viitoare protejativa... iar ciclul ti-a venit intarzierea e normala sunt normale dereglarile acestea si vei mai avea

| GicuBalta a răspuns:

Dar prietenul tau nu avea o punga sau altceva care sa si-o puna pe "podoaba masculina"?