| popmirgea1999 a întrebat:

Mi place de o fosta colega. Ea e mai populara asa, e mai cunoscuta de lume pe cand eu nu prea sunt. Si cand ne intalnim doar ne salutam, nimic mai mult + de asta nu cred ca o sa am vreo sansa la ea, adica nicio sansa. Sunt prea timid ca sa-i spun+ de asta nu prea ies prin oras ca sa ma vada lumea, nu prea ma imbrac elegant si toti ma considera nebun, si, stiu sigur ca si ea a auzit asa ceva despre mine.(nu situ de ce sunt considderat asa, ce-i drept sunt o fire mai temperamentala) Ce sa fac? Multumesc frumos

sunt sigur ca ma va refuza daca cumva.

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,ai de ales; ori ii spui ca o placi, ori o lasi balta.

| cryssu2008 a răspuns:

Radu Gyr spunea: "Infrant nu esti atunci când sangeri, nici ochii când în lacrimi ti-s. Adevaratele infrangeri, sunt renuntarile la vis."

Daca toti te considera nebun, demonstreaza ca esti nebun de iubire!
Daca esti timid, fii timid in privinta varstei...

Ce sa faci? raspunsul este la tine. Daca iti place viata pe care o ai, sa fii o umbra, sa te uiti la oameni iar ei sa nu te vada...atunci pastreaza-o!
Daca nu, fa o schimbare! Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume... si iti va prinde bine aceasta schimbare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii pana nu incerci, nu?

Daca va zice da, vei fi mandru. Daca va zice nu, (o sa doara, de ce sa ascundem aspectul asta) macar stii ca ai incercat si nu o sa iti spui peste multa vreme "Dar dacaaa incercam cu Xuleasca." sau "Ce fraier am fost ca nu am incercat." (nu te fac fraier, in caz ca se interpreteaza asa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-te frate, degeaba toţi flămânzii ăştia după fundă îţi vor spune "Fă-ţi curaj, timiditatea nu duce nicăieri, sari pe ea doar dă-mi fundă!". Îţi spun eu că nu va funcţiona.
Gândeşte-te, tocmai ai spus că e mai populară iar tu nu pari tocmai un super star. Chiar dacă printr-o minune se va cupla cu tine, în maxim două săptămâni se va despărţi de tine pentru unul cu 10 ani mai mare ca ea.
Cel mai realist ar fi să o uiţi, dacă vrei doar imprieteneşte-te cu ea, aşa mai câştigi şi tu ceva încredere şi scapi de timiditate. Dar n-ai şanse să fi cu ea.
Nu te mai gândi la ea, încearcă să cunoşti alte fete, poate îţi plac mai mult.

| clickclicksnap a răspuns:

Daca pornesti de la premisa asta, fi sigur ca nu ai nici.o sansa. Du.te la ea, spune.i ceva, nu cine stie ce prostie, vezi daca sta de vb cu tine, analizeaza daca ii face placere sa vorbiti, cum te priveste si cumse exprima, asa iti dai seama daca si ea simte oarecum la fel. Depinzand de rezultat tu ai de castigat, pe ea sau linistea ca orice.ai face nu poate fi nimic si poti trece mai departe... numai bine

| JustMe6996 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine! Si ce daca unii te considera "nebun"?! Demonstreaza-le ca nu e adevarat... Fetele iubesc sa rada. Deci,fa-o sa rada, fa-o sa planga de ras, si te va iubi. Poate nu veti ajunge sa aveti o relatie, dar macar veti ajunge prieteni, si asta e clar un pas in fata!