| popmirgea1999 a întrebat:

NU MAI POT
Imi place foarte mult de o fosta colega. Ea e mai populara asa, pe cand eu nu sunt. Sunt prea timid ca sa-i spun si + de asta nici nu pre stiu cum s-o fac. Cand ne intalnim doar ne salutam. Ea stie ca sunt de treababig grin, fara sa ma laud
Deci ceva sfaturi? va roooggg! Parerea mea e ca nu am nicio sansa la ea. Ei ii trebuia altceva.

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Incearca cu tupeu... faci cateva glume inainte si daca vezi ca rade ii spui ca te-ai plictisit si o intrebi daca nu merge la o plimbare.....asa sa mai schimbati peisajul.mai departe te descurci.
o sa primesti sfaturi gen:"atunci fii baiatul care ii trebuie ei"....nu frate, fii baiatul care esti. daca nu te palce asta e, o sa gasesti ceva mai bun.

| Charm a răspuns:

Iuuuui, baietii timizi sunt foarte draguti. Referitor la problema ta, daca nu incerci nu ai de unde sa stii. Si de unde sti tu ca ei ii trebuie altceva? Si ce daca nu esti popular? Nu vad care-i problema. Ok, ai putea, daca ai numarul ei, sa ii dai un mesaj in care sa ii spui ce simti pentru ea. Sau pe facebook, ask.fm, sunt multe modalitati. Asta daca nu poti sa ii spui in fata. Incearca sa-ti petreci timpul cu ea. Adica sa iesiti cu gasca voastra de prieteni. Fa-i complimente, fa-o sa rada, dupa cum spunea si AnnaFills, intereseaza-te de ea, fi tu insuti. Si cand incepi sa te simti in largul tau, incearca sa-i spui. Cum poti, ca te balbai sau nu, fa-o. Unele fete apreciaza curajul baietilor cand vine vorba de sentimente. Iar faptul ca tu esti timid, te face... cum sa zic, adorabil. Dap. Vorba aia: Incercarea moarte n-are.
Doar o viata ai, si nu merita sa stai degeaba sa suspini dupa o fata si apoi sa spui ca viata-i cruda si aiurea s.a.m.d.
Deci, ia-ti inima-n dinti si du-te si spune-i. Nu ai nimic de pierdut. :p
Bafta! Sper ca ti-am fost catusi de putin de ajutor.

| popmirgea1999 explică (pentru Charm):

Pai stiuhappy ea e mai populara, e mai cunoscuta, iese mai mult prin oras, cluburi si de astea si + de asta eu nu prea sunt asa si n.am nici chiar asa de multi bani(adica parintii nu au sa-mi dea multi, adica sa ii arunc), am doar de 2-3 sucuri cateodata si plus ca nici nu prea vb cand ne intalnim doar ceau-ceau, ce faci si ne aruncam cate un zambet

| Charm a răspuns (pentru popmirgea1999):

Ok, si? Nu cred ca e genul care sa iasa chiar tot timpul sa cheltuiasca bani. Un suc, seminte, o bancuta in parc si totul e ok. Plus de asta, conteaza ca sunteti acolo nu ca nu ai tu prea multi bani si asa mai departe. :p

| neutrino a răspuns:

Salutati-va in continuare pana cand ea va realiza valoarea ta.

| AnnaFills a răspuns:

Incearca s-o iei usor, fetele ca ea se cuceresc incet incet..Initial incearca sa te apropiei, sa discuti cu ea si in nici un caz sa-i propui sa fiti impreuna asa repede.Cu timpul fa ca ea sa vada ca tii la ea,intereseaza-te cum se simte,ce face,mai ales cand e trista s-o consolezi, eu personal ca fata ador acest lucru, unei domnisoare ii place sa se simta iubita, sa vada ca cuiva ii pasa de ea.Ia-o usor si cred ca vrei avea succes, mult noroc!