| CinevaXX a întrebat:

Mi se tot intampla urmatorul lucru si ma omoara :

nu pot spune ca am succes la fete si asta e o problema dar ideea e modul in care sunt refuzat, tot timpul : ne vedem, ne mai intalnim, imi place, vrea, cum sa nu, suna-ma... dupa care telefon inchis, sau deschis fara sa raspunda etc.

Răspuns Câştigător
| MadalinaDidi a răspuns:

Nu le mai da atata importantahappype bune? sunt fata si eu dar asta nu inseamna ca ai tu ceva, ele sunt proastehappynu conteaza cum arati, conteaza cum gandesti iar ele nu vor sa iti cunoasca felu tau de a gandi si pierd foarte mult

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Esti un baiat prea bun pentru copilele astea si te vad ca pe un simplu prieten, cel mult cel mai bun prieten.
Funda? Plzzzzzzzzzzzzzz

| Aylee a răspuns:

Incearca si tu... la o sala cevathinking fetele mereu se uita dupa muschi si rahaturi din astea

| cupcake02 a răspuns:

Simplu. Cand cunosti o fata care iti place, fii rezervat, nu te deschide din prima, fa-i cinste cu o bautura sau ceva dar nu ii zambi cu subinteles, nu te uita insistent la ea, poarta-te cu ea asa cum te-ai purta daca nu te-ar atrage deloc. (Astea sunt doar sugestii si nu trebuie urmate toate odata sau intr-o ordine anume, in fine ai prins ideea)
Oricum, chiar daca este stereotipul acela ca barbatul curteaza si femeia se lasa curtata, sa stii ca si noua ne place sa traim un pic in incertitudine la inceput, sa speram fara sa avem dovezi concrete de la voi si sa tragem un pic de voi la inceput.
Daca vei fi prea insistent si prea deschis din prima nu vei atrage nicio fata serioasa. Nu m-am exprimat eu prea bine dar sper ca ai inteles ce am avut de zis! Succes cu fetele!

| Shiver a răspuns:

Probabil nu esti genul lor
nu insista prea mult cu telefoanele
fetele se lasa mai greu pentru a nu parea "curve" happy

| enverhoxha a răspuns:

Nu-ţi fă speranţe, n-o să fii niciodată un mare cuceritor. Încearcă altceva, de pildă să ai succes în viaţă: profesie, afaceri, bani etc. Reuşita compensează foarte bine.

| starlyy9 a răspuns:

Dacă spui că ţi se tot întâmplă des, ar trebui să-ţi pui un semn de întrebare. Gândeşte-te poate ai un comportament prostesc/idiot.
Încearcă să te gândeşti cu ce ai putut deranja prin comportamentul tău, pentru că dacă tu spui că vă mai întâlniţi nu cred că fata nu te placea(ma refer la aspectul fizic).
Gândeşte-te cu ce ai gresit.
Şi dacă ai posibilitatea ar fi bine să o prinzi într-o zi pe persoana respectivă faţă-n faţă şi să o întrebi ce a făcut-o să îşi schimbe părerea despre tine.