| biancaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Mia intaziat menstruatia 15 zile nu stiu din ce cauza dar mentionez ca. cum a venit vacanta mi-am schimbat tot programul si am avut acum 1-2 saptamana o perioada fff stresanta si cu prietenul sunt mereu in tensiune am facut 2 teste de sarcina ce credeti ca ar putea fisad varag dati-mi un sfat dau funa:*

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti singura care poate raspunde,stii asta?
Gandeste-te foarte bine daca posibilitatea unei sarcini exista sau nu, aminteste-ti data exacta cand ai facut sex ultima oara, pentru ca 15 zile sunt cam multe...
Bineinteles si o dereglare hormonala nu poate fi exclusa,dar daca ea e de vina e destul de serioasa si trebuie sa mergi la medic!
Nu te juca cu sanatatea ta, nu stiu de ce trebuie sa insistam aici asa de mult cand e atat de firesc sa mergi la un medic atunci cand ceva iese din normalitate.
Cand faci febra 41, stai acasa sau mergi la medic?
Ce anume te face sa crezi ca acum nu este la fel de serios? Faptul ca te tii pe picioare inca?
Mergi, te rog frumos, la medic si vezi ce e cu tine!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să gândeşti raţional. Nu băga stressul la înaintare, deşi este un motiv pentru care s-ar putea să-ţi fi întârziat menstruaţia. Gândeşte-te când ai avut ultimul contact sexual neprotejat, şi dacă au trecut 21 de zile de atunci, îţi poţi face un test de sarcină. Tu spui că ţi-ai făcut deja 2, dar au trecut cele 21 de zile?
O zi bună! Baftă!