| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat din clasa si nu stiu cum sa-i spun asta.Mi-e rusine. Ajutati-ma sa i pot spune ce simt...Dau funda. Repede

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Sa o luam de la bazele problemelor tale: timiditatea. Timiditatea e caracterizata printr-o frica absurda ca s-ar putea intampla ceva rusinos in urma actiunilor tale. De ce sa-ti fie frica? Ce se poate intampla asa de rau incat sa-ti fie frica? Dupa cum am mai spus si altora care au problema ta, traieste clipa, prezentul, nu mai sta cu gandul la consecinte. Daca tu iti imaginezi ca totul va fi bine si ok atunci asa va fi, pentru ca tu influentezi viitorul prin acitunile tale. Normal ca atunci cand esti cuprins de timiditate nu mai gandesti limpede si totul pote lua o intorsura urata. Sper ca te-am putut ajuta sa treci peste acest mic obstacol in calea fericirii tale happy

| maryajoly123 a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Daca se supara? Si toti colegii mei rad de noi si zic ca suntem impreuna. Si cu toate astea eu am sustinut ca nu e adevarat si am mai si zis ca nu imi place de el... Si acum daca i zic ca il plac cred ca ma va crede mincinoasa.

5 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Vad ca nu ai dat funda la nimeni, si ti-au scris multi, hai ca incerc sa te ajut si eu.
Incearca o conversatie pe mess, desi cel mai bine ii la telefon, prin mesaje, cu o chestie neimportanta dar serioasa.
Eu de exemplu prin mesaje la primul meu prieten : el a spus dintr-o prostie ca is 90 % din ce gandeste el, si eu i-am zis ca de fapt is 100% si asa am ajuns sa ne intalnim si sa fim impreuna.
Numa ca ii greu fiindca sunteti in aceeasi clasa, colegi mistocari si multe altele, depinde si ce gen de persoana esti tu.
Si nu trebuie sa iti fie rusine, stiu ca multi iti spun asta, dar chiar asa ii, eu am fost rusinoasa pana la 17 ani poate si acum is, dar ii ceea mai mare prostie facuta vreodata. Cel mai bine ii sa spui si sa faci ceea ce vrei, si sa suporti consecintele.
Ce va fi va fi, destinu ii destin, incearca sa il faci mai important, sa nu iti para rau mai tarziu ca nu ai spus nimic.

| neutrino a răspuns:

Dar de ce sa-i spui? Ai garantia ca si el te place? Gata, imi place de un baiat si fuguta la el in brate!

| maryajoly123 a răspuns (pentru neutrino):

Da,am garantia ca si el ma place...

| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci sau ii zici pe mess sau asa fata in fata..Decic a ii zici fata in fata ilm duci intr-un aprk sau undeva uinde sa fiti singuri si ii zici ca iti place de el si ca daca ar fi vor sansa sa fitii impreunabig grinbig grin:X
DAca vrei sa ii zici pe mess intri pe el si ii zici asa:-Hei veru sa iti spun ceva...imi palce de un timp de tine.ce crez ar fi o seansa sa fim impreuna?big grin
Sper ca te-am ajutatbig grinbig grinhappyhappyhappy