| anonim_4396 a întrebat:

Mor de dorul persoanei iubite, nu mai suport acest chin groaznic! Apelez la ajutorul vostru pentru ca eu nu mai stiu ce sa fac. Totul a inceput ieri de la o discutie despre prima noastra intalnire. El dorea sa ne intalnim doar noi doi, eu i-am spus ca as vrea sa mai vina cineva cu mine, deoarece sunt o fire foarte timida. Cand a adaugat in discutie si un eventual sarut, eu i-am adus la cunostinta ca nu sarut la prima intalnire, deoarece nu am mai avut niciodata parte de aceasta experienta, el da. Ma asteptam ca el sa aiba rabdare cu mine, sa ma inteleaga, dar nu a fost asa cum ma asteptam. Mi-a spus ca nu mai vrea sa ne intalnim si ca vrea sa renunte la relatie. Am acceptat, dar cu speranta sa se razgandeasca. Ne-am certat rau si i-am spus sa ma lase in pace daca nu are rabdare cu mine. Azi, i-am trimis cateva mesaje doar ca sa ii captez atentia, dar ma ignora. Ma doare enorm de mult indiferenta lui. Intrebarea mea este urmatoarea : Chiar am gresit atat de mult fata de el?

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Nu nu ai gresit, o sa te doara cateva zile dar ai sa vezi ca dupa te vei simtii mult mai bine happy asemenea persoane nu merita nimic, e doar un baiat egoist. atunci cand iubesti treci peste asemenea lucruri minore, intocmai trebuia sa se poarte exemplar cu tine pentru ca e primul care poate sa te atinga, fiind in rolul de iubit. Lasa scumpa o sa fie bine :* nu il mai baga in seama, uita-l! e un natarau

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este un capăt de drum.
Dacă după el mori, după părinți când nu or să mai fie, ce vei face... te sinucizi?
Trebuie să-i respecți dorința, scurt.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic doar ca ai ales gresit persoana cu care sa te intalnesti

| MishikiCrisy a răspuns:

Nu ai gresit deloc. El este de vina ca nu are rabdare. Singurul lucru putin gresit e ca la intalniri se vina singur. Si eu sunt foarte timida. si cand salut cand trec pe langa o persoana cunoscuta (in afara de prieteni). Mai mult e vina lui ca nu are rabdare. Dar oricum si eu am suferit mult in dragoste, dar cand vad atatia baieti draguti prin statii sau alte locuri nu mai regret nimic.
Crede-ma, de fapt ti-ai facut un mare bine.

| xCarolina a răspuns:

Exagereaza.E normal sa ai anumite emotii legate de primul sarut si firesc ar fi ca el sa le inteleaga.Nu are rost sa insisti, e de datoria lui sa isi ceara scuze pentru o asemenea reactie.Totusi, ca un alt sfat, incearca sa lasi deoparte timiditatea, nu e nimic rau in a iesi in oras cu un baiat pe care il placi.

| neutrino a răspuns:

Asteapta cateva zile si iti va trece.Tu nu ai gresit cu nimic si trebuie sa te bucuri ca ai scapat de acest baiat care nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine ca nu ai cu toata clasa dupa tine, cam cum a patit un pusti, el ea si juma' de clasa...
Daca nu are rabdare cu tine, iti dai seama ca vrea doar sex si ***, aia nu-i iubire de cateva zile... nici n-ai ce iubi la o astfel de persoana. Mai ai multe de invatat si n-ai gresit cu nimic, n-ai ratat chiar nimic, invata-ti lectia.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu trebuia sa fii chiar atat de impunatoare si sa-i spui tot ce nu ti-ai dori sa faci cu el.
Cand mergi la o intalnire cu un baiat, cel mai bine e sa fii singura nu cu excorta dupa tine pentru ca nu va veti simti in largul vorstru.Nu cred ca ai gresit si nu cred ca ar trebui sa te victimizezi asa:*

| WildDream a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic, doar ca lui nu i-a convenit ca nu cazi usor in plasa ca altele...

| Liliana1981 a răspuns:

Nu, n-ai gresit. Ti-ai facut un bine.

| Isabella95 a răspuns:

NU ai gresit.
Nu e baiatu potrivit pentru tine mai bine uita de el pana nu e prea tarziu, poti suferi mai mult decat atat!

| Ilinka10 a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic. el este de vina. daca te place trebuie sa aiba rabdare cu tine:* nu mai ofta dupa baietii. baietii vin si pleaca:* nu ii mai da mesaje. daca tine la tine te cauta:* pup

| UTB a răspuns:

Daca te iubea, avea cea mai mare rabdare cu tine sad