| anonim_4396 a întrebat:

Multa lume spune ca toti barbatii inseala. Fie ca isi iubesc partenerele, fie ca nu. Dar eu sunt de parere ca inca mai exista barbati care raman fideli iubitelor/sotiilor caci nu le lipseste nimic, totul e bine. Iar daca ajung sa insele, este pentru ca ceva nu mai merge bine in relatia de cuplu. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sunt convins ca cand iubesti cu adevarat pe cineva 100% nu il poti insela cu altcineva indiferent de sex, oamenii de stiinta spun ca o relatie bazata pe dorinta sexuala se destrama usor, o relatie bazata pe dragoste romantica rezista mult mai mult, un barbat cand inseala nu simte ca a facut asta pentru ca sexul e doar o pofta el vine la nevasta lui o si iubeste, o femeie care inseala ceva in mintea ei i tot aminteste asta pentru ca il are pe constinta, de asta multe femei le este frica sa recunoasca asta, eu personal nu cred ca exista persoane sincere si serioase indiferent de sex

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Eu zic să îți păstrezi gândul și să îți reiei activitatea cognitivă pe subiectul ăsta după ce treci de 30 de ani.

| neutrino a răspuns:

De multe ori un vanator merge la vanatoare de dragul "vanatorii" in sine, nu ca nu i-ar placea ceea ce are de mancare acasa: iar barbatul este prin definitie un vanator!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista destui care nu inseala.
Din toate categoriile de varsta:
-15-30 ani nu inseala pentru ca au langa ei 'cea mai buna versiune'
-30-50 ani nu inseala pentru ca isi iubesc sotia, si nu au preocupari in sensul asta.
Cei casatoriti, de la 40 in sus, probabil isi inseala sau si-ar insela sotia in proportie mai mare de 50%, daca ar avea ocazia, insa majoritatea fara sa 'adopte' o amanta. Atunci deja conteaza alte lucruri in familie, o femeie cu capul pe umeri lasa barbatului o oarecare libertate, si se intereseaza de lucrurile mai importante (bani, grija pentru copii, intretinerea casei, sanatate). Atat timp cat barbatul e implicat in continuare, nu are de ce sa faca valuri, mai ales ca, nu ar trebui sa stie laughing
Cei care au o iubita si inseala (deja), in prima categorie de varsta, sunt 'defecti', si dupa mine nu reprezinta incredere. Majoritatea sunt obsedati de adulter, si sunt genul care dupa 10 ani de casnicie, las totul balta, inclusiv averile familiei si copiii, ca sa traiasca cu o pustoaica panarama, intr-o garsoniera inchiriata.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da,mai exista, adica ma vezi ca exist. smug

| peperonies a răspuns:

Da.

| Lawliet14 a răspuns:

Da, exista. Si chiar daca le mai lipseste cate ceva, tot nu inseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai amagi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe de alta parte, multa lume spune ca exista si Mos Craciun...

De inselat, insala atat barbatii cat si femeile iar motivele sunt extrem de variate si, impotriva ideii generale, nu toate sunt cladite pe problemele ce apar in cuplu.

| lex79 a răspuns:

happy voi nu ati auzit de crizele de varsta? si noi femeile trecem prin asta. avem nevoie sa ne confirmam sexualitatea.

sunt unii care nu inseala pentru ca nu sunt in stare sa faca asta, chiar daca isi doresc, chiar daca relatia merge prost cu sotia. si barbati care inseala chiar daca au tot ce le trebuie acasa si exista intelegere si iubire.

eu nu as baga mana in foc pentru nici un barbat. si e bine din cand in cand sa ii mai lasam si singuri cateva zile ca sa isi dea seama ca ne iubesc.

| Melonnn a răspuns:

Buna!

Eu sunt sigura, ca exista si barbati care nu inseala, care sunt fideli si devotati aceleasi femei. si inseala doar daca ajung la disperare, ca femeia ori inseala, ori ca nu sunt satisfacuti. cand lipseste ceva.
sunt barbati foarte afemeiati, care nu au scrupule, si nu, nu iubesc. un barbat care iubeste cu adevarat nu inseala.

cauta unul care sa stie ca exista femei mai frumoase ca tine dar sa nu ii pese, sa aiba ochi doar pentru tine.
iar tu fa-l fericit, sa nu ii lipseasca nimic. sa nu simta nevoia sa mearga in alta parte sa aiba acasa tot ce cauta.

Succes!

| Zamfir_Andreea_1990 a răspuns:

Nu exista feti frumosi pe cai albi...