| Alexxxxxandraxxx a întrebat:

Studiu de caz:

Ce parere aveti de baieti/barbati care le impun iubitelor/sotiilor cum sa se imbrace?

23 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Barbati cu probleme si posesivi, cu potential violent! De evitat!

| RAY a răspuns:

Posesivi,gelosii,nu au incredere in partenera lor,asta vad des,foarte multi barbati care se indoiesc de fidelitatea iubitei, sincer nu ma mir, dar personal daca as avea o iubita nu i as impune nimic dar sunt convins ca ma va insela, asa ca de ce sa opresc ceva care se va intampla? e ca daca ai incerca sa lupti impotriva vantului sau a valurilor marii, nu ai in cine sa ai incredere in ziua de azi

| Violleta2022 a răspuns:

Am o parerea foarte proasta!
La mine oricum nu functioneaza asta, pentru ca nu am acceptat niciodata sa mi se spuna cum sa ma imbrac si sa mi se impuna ceva, chiar si dupa 30 de ani de casatorie.
Chestia cu impusul, o poti face copiilor tai, nu sotiei/ori sotului, ca nu-ti este sluga sa execute ce vrei tu.
Detest oamenii care incearca sa se impuna in fata iubitelor sau iubitilor, cerandu-le sa execute ce vor ei. Asa ceva nu faci omului pentru care ai sentimente puternice de dragoste, dimpotriva!

| LoveSleep a răspuns:

Să vorbească nu-i dau voie decât 2 ore pe zi, zic că merită să o las să decidă cu ce se îmbracă.

| Kimball a răspuns (pentru LoveSleep):

Cum ai reuşit performanța asta, să o faci sa taca restl zilei?

| LoveSleep a răspuns (pentru Kimball):

Am legat-o de caloriferul din beci și i-am pus ceva la gură.

| SG1995 a răspuns:

Fustrati.

| Emma30555 a răspuns:

Oameni limitati : ei ca fac asta, ele ca accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le merge, bravo lor. Daca femeile alea nu au suficienți neuroni cat sa isi ia singure propriile decizii, trebuie sa le ajute cineva, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioti. Mie nu imi plac blugii rupti ( sau cum dracu le spune ). Eu nu port dar asta nu inseamna ca i-am interzis vreodata prietenei mele sa poarte. pentru nu stiu ce motiv ei ii plac prostiile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vina este si a baietilor dar si a fetelor daca se imbraca prea provocator, nu am sa spun nici o data unei fete cum sa se imbrace dar daca se imbraca in anumit fel, este in anumit fel... si nu am sa o consider iubita/sotie mai ales daca nu se comporta ca una.
Este o slabiciune a barbatului, adica este ca si cum ai spune ca esti gelos sa nu se uite alti barbati la ea, chiar si daca este adevarat si nu poti controla totusi nu ar trebui sa ii spui dar eu o fata cu decolteul la vedere, buricul la vedere, pantaloni prea sus niciodata nu o sa o consider iubita mea, poate doar un fuckbody

| Elena2106 a răspuns:

Este foarte normal atat timp cat ambi sunt de acord

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena2106):

Cum adica sa fii de acord, daca el iti impune?

| Elena2106 a răspuns (pentru Violleta2022):

N-are nimic nu trebuie sa fiu miss

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena2106):

Eu cred ca nu intelegi ca "IMPUSUL" inseamna ceva rau, inseamna "sa fortezi impotriva vointei cuiva), impotriva naturii si ca NU este normal sa impuinimanui, ceea ce tu vrei.

Ori aici, fata a intrebat strict, daca esti de acord ca iubitul sa-ti impuna sa te imbraci cu vrea el!
Aici NU s-a mentionat daca picati de acord sau vreti sa faceti fiecare, ce vrea celalalt, ci doar daca sunteti FORTATE sa va imbracati dupa placul iubitului.

| Elena2106 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma doare undeva tu exagerezi sti no?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena2106):

Eu vorbesc din experinta, nu exagerez deloc!

Probabil esti copil mic de te miri atata si habar nu ai de adevarata "impunere" si consecintele ei!

| Pool77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru femeile de genul, ar fi ok un psiholog.

Sau cineva care le deschide ochii si le explica cum arata o relatie normala.
Nici mie nu mi se pare normal sa ti se impuna ceva, mai ales din partea partenerului/partenerei.
E o alta chestie ca intrebi cum iti sta si primesti un raspuns negativ si renunti la haina aceea, dar cand ti se impune sa nu-ti iei rochia aia si tu voiai sa iei rochia aia, deja e exagerat.
Dar hei, cate femeie traiesc asa? Foarte multe.
De asta exista femei batute, casatorite si nu divorteaza, cred ca ele au facut ceva gresit.

| Pool77 a răspuns (pentru Elena2106):

Explica-mi cum e sa fii sclava cuiva?
Sau e un fetish de al tau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pool77):

Intr-o relatie/casatorie nu te tine nimeni cu forta si nu-ti poate impune nimeni sa faci ceea ce nu vrei.
Nu am inteles niciodata de ce stau femeile intr-o relatie, unde sunt manipulate, controlate si uneori batute. Cat de proasta trebuie sa fii ca sa accepti asta?
Ciudat este ca, unele isi gasesc vina si acepta bataia, ajungand chiar sa creada ca au fost vinovate.
Imi pare tare rau pentru ele, dar prostia le tine in lantul slugarelii, nimeni altcineva.

Chestia cu impusul, nu merge la mine si nu a mers niciodata!
Bineinteles ca, cerutul unei pareri este cu totul altceva si nu intra in categoria impusului.
Deseori aleg 2 rochii care imi plac si-i cer parerea sotului, dar aia este PARERE nu impunere.
Impunere este cand TI SE CERE IN MOD EXPRESS sa porti ceva care tie nu-ti place sau nu vrei sa porti, iar aici intrevine tiranul de sot/sau partner, care vrea sa faci asa cum el comanda.
Imi pare rau pentru proastele care stau in asemenea relatii, dar isi merita soarta, pentru ca, ele au acceptat sa fie tratate asa.
Sa revenim la anul curent, suntem in 2018 si sclavia nu mai exista, dar prostie da! Poate cele care sunt inca sub papaucl sotului, sau batute, ori li se impune ceva, vad mesajul asta si vor intelege, ca POT sa divorteze, ca nu-i omeneste sa fii fortata si batuta pentru capriciile unui barbat, ca se poate trai si fara el!

| Pool77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Crede-ma ca niciuna nu va face pasul de a divorta sau de a se despartii de partener. De ce?

Pentru ca nu au avut niciodata o relatie normala, habar n-au cum e sa fii libera intr-o relatie.
De aceea, cum am precizat, au nevoie de un psiholog, cat mai repede.
Mai mult imi place cand baga scuze de-alea iefinte, "oricum nu-mi placea" sau "imi sta mai bine"...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pool77):

Atunci, nu au decat sa sufere, pentru ca-i alegerea lor sa stea batute si f... intr-o relatie care numai fericita nu este.

| Pool77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu crezi cate stau asa.