| RedKiwi a întrebat:

Multumesc celor care ati raspuns la intrebarea precedenta

http://www.TPU.ro/......-de-36-de/

As vrea sa precizez ca eu nu sunt materialista si niciodata nu voi fi. Chiar daca era foarte sarac las fi iubit pentru felul in care se poarta cu mine, pentru ca stie sa ma faca fericita si reuseste sa scoata tot ce e mai bun din mine. Prin felul lui de-a fi m-a cucerit nu cu banii lui. Eu provin dintr-o familie cu situatie financiara foarte buna deci nu se pune problema ca stau cu el pentru bani. Parintii mei il accepta deoarece l-au cunoscut si au vazut cat de mult ma iubeste si ca se poarta cu mine ca si cum as fi cel mai valoros lucru de pe planeta, stiu ca nu m-ar face sa sufar niciodata si vad cat de fericita sunt in preajma lui. Intre timp taicamiu a devenit foarte bun prieten cu el si asa a reusit sa il cunoasca si mai bine.
Oare in ziua de azi totul se rezuma la bani? Nu zic ca nu sunt necesari, dar chiar nu credeti in iubirea adevarata? De ce toti cred ca cuplurile cu diferenta de ani sunt construite doar pe interes? Ma intristeaza cand vad ca lumea crede despre mine ca sunt profitoare sau ceva in genu. M-au ajutat sfaturile voastre si va multumesc. Posibilitatea de a ma astepta am discutato cu el mai de mult si a zis ca nu ar fi o problema dar cum eu vreau sa merg la facultate in alt oras se gandeste ca in cei 3- 4 ani de facultate il voi insela su imi voi gasi pe unu de vrasta mea. Eu nu pot sa stiu ce va fi in viitor si are dreptate cand spune ca sunt tanara si caut experiente noi, nu pot garanta ca daca nu o sa-l vad 3-4 ani o sa mai simt acelasi lucru pentru el, desi eu mi-as dori sa tin la fel de mult la el si sa ramanem impreuna... dar mai e mult pana atunci
v-am pupat :*

4 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Pai facultatea ta nu ar trebui sa fie o problema pentru ca in astia patru ani tu o sa vii si pe acasa nu o sa stai numai in acel oras... iar cat descpre posibilitatea de a gasi un baiat de varsta ta pentru tine nu e o problema asta inseamna ca nu el era acel print pe cal alb cu care vei ramane toata viatahappy
Eu spun ca e prea devreme pentru o eventuala casatorie anii astia nu o sa ii mai ai niciodata si cat despre a renunta la facultate pentru un barbat...nu merita oricat de mult te`ar iubi.Trebuie sa iti construiesti singura un viitor, nu trebuie sa depinzi de nimenihappy
Oricum succes in orice decizie ai lua :*

| Alëxąndŕą a răspuns:

Este bine ca neai ascultat parerile :* te pup si bine ca tiai facut un vitor nut face griji laa facultate vei gasi un baiat care it v-a pica cu tronc si poate si el te va placea eu tot te pu :*:*:* p sper sa ai o viata frumoasa

| thealchemist a răspuns:

Nu cred ca e o problema de interes, intrebarea e daca el te-ar mai fi placut pe tine daca aveai virsta lui, sau erai cu 19 ani mai batrina. deci nu cred ca tu esti problema, tu n-ai experienta, dar el e posibil sa fie interesat tocmai de acest grup de fete, foarte tinere si fara experienta, iar cind vei fi 19 isi alege iar una de 17.

| KatVonB a răspuns:

Ai vazut, parerile au fost impartite...decizia e a tawinking.
take care wave