| anonim_4396 a întrebat:

N am pentru cine trai n am un scop in viata ce iubeam mai mult m-a dezamagit pentru ce sa mai traiesc sa i mai incurc si pe alti?

8 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Maturizeaza-te,viata nu inseamna doar relatii.
Sunt prea multe de facut si prea putin timp pentru a le face,in nici un caz nu trebuie sa pierdem vremea cu niste relatii.
Tot timpul relatiile sunt trecatoare,astazi sunt,maine nu prea si tot asa.
Eu nici nu vreau sa mai aud de asa ceva,m-am saturat,imi place singur,imi place sa fac ce vreau si ce simt, nu vreau sa ma incurce nimeni si nu vreau sa am responsabilitati.
Suntem prea tineri pentru asta, avem timp de relatii si la 60 de ani, pana una alta trebuie sa facem ceea ce dorim deoarece mai tarziu nu mai esti la varsta necesara pentru a le face.

| Sara2 a răspuns:

La fel ma simt si eu de 1 an si 1 luna

| Karisma a răspuns:

Buna! oricine ai fi baiat/fata nu uita ca te-ai gresit amarnic cind ai scris ca nu ai pentru cine trai, nu incurci pe altii pur si simplu esti intr-o depresie.Am trecut si eu prin asa ceva, m-am despartit de prietenul meu si am regretat foarte mult.Credeam ca el e unicul baiat pentru care traiesc iar dupa un moment dat mi-am dat seama ca traiesc si pentru familia mea si nu ii incurc.Fii optimist/a si privete partea buna, mereu sint niste lucruri pe care le adori sau traiesti pentru ele.

| MarTZius a răspuns:

Asa ma simt si eu dupa ce acum 2 saptamani m-am desp de pr mea cu care eram de 2 ani.de fapt ea s-a despartit de mine, e totul pentru mine dar acum incep sa inteleg k n-am ce face, viata merge inainte si intr-o zi o sa ne fie si noua bine.nu fi dezamagita si incearca sa iti continui viata asa cum e, priveste partea buna si totul o sa fie ok.mult noroc.

| spike625 a răspuns:

Astea-s prostii.depresiile nu cladesc o lume mai buna pentru toti.si lucrul pe care nu il inteleg deloc si il vad peste tot in jurul meu este acela ca de ce cineva ar fi creat dragostea daca nu pentru a ne bucura de ea,pentru a ne simti bine,a ne cladi o famile.ce atat suferinta, iubirea a fost facuta sa ne mai urce un nivel pe scara evolutiei noastre nu sa ne faca sa suferim. puteti sa imi spuneti ca nu stiu ce e aia dragoste, dar asta e adevarul si criticile nu isi au rostul

| pitbull93 a răspuns:

Bine zici, da pe noi de ce ne incurci cu intrebarile tale

| newlife111111 a răspuns:

Persoana care te a dezamagit si a dat seama de greselile sale,si esti singura care il poate ajuta sa si revina, deci ai un scop foarte mare, sa faci un om sa traiasca din nou.

| Mpg a răspuns:

Nu pot sa cred! sunt atatea lucruri frumoase de descoperit in viata si eu am fost dezamagita la maxim de majoritatea pers din jurul meu dar nciodata nu am ajuns la concluzia k numai am pentru ce trai! capul sus!