| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am despartit acum 3-4 luni dintr-o prostie.Am tot incercat si eu si el sa ne impacam, dar nu am reusit. Am avut o rel cu un baiat si am facut sex cu el. Fostul nu a facut nimic cu prietena lui ( la inceput nu am crezut, dar acum il cred ). I-am spus adevarul, a reactionat urat. Acum mi-a zis ca se gandeste daca ma iarta. Credeti ca poate sa ma ierte? :-s

Răspuns Câştigător
| maradi3 a răspuns:

Din moment ce in perioada aia n-ati fost impreuna,n-aveai de unde stii daca o sa mai relationati sau nu,asa ca fiecare era liber sa faca ce vrea,mai ales c-ati si incercat sa va impacati si n-a mers! Practic el n-ar avea pentru ce sa te ierte fiindca tu n-ai nicio vina pentru ce s-a petrecut atunci,plus ca,sa fim sinceri,tu l-ai crezut pe cuvant ca n-a facut nimic in radtimpul asta? Sau ti-a confirmat fosta lui prietena ca nu a atins-o! Permite-mi sa comentez cat se poate de discret..."ha ha haaa!"laughingSi daca face pe importantul si zice ca n-are de gand sa te ierte sau mai taraganeaza,lasa-l, fiindca nu te merita! Deci, ori e alba ori e neagra!laughingBafta

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ai avut o relatie, nu erai impreuna cu el, nu ai de ce sa dai socoteala.Ca el nu a facut sex cu fosta lui prietena nu ii da dreptul sa-ti judece tie alegerile.In plus, nu poate dovedi ca el chiar nu au intretinut relatii sexuale, numai ei doi stiu.Nu are de ce sa te ierte, perioada respectiva nu ai impartit-o cu el.Pentru ce sa te ierte, ca ai incercat sa mergi mai departe si fara el?

| Ingerash a răspuns:

Daca te iubeste te va ierta

| SociallyDepressed a răspuns:

Daca nu a facut nimic cu prietena lui e problema sa.De ce sa te ierte daca nici nu erati impreuna cand ai facut-o. Poate nu vroia sa-ti incepi viata sexuala inaintea lui sau poate vroia sa ti-o incepi cu el...sau probabil il deranjeaza faptul ca mergi mai departe.Nu trebuie sa te simti prost sau sa regreti doar pentru orgoliul lui si nu trebuie sa te injosesti si sa il lasi sa se poarte cu tine ca cu o carpa. Daca nu te iarta e problema lui, mergi mai departe!

| maryellen91 a răspuns:

Sincer, nu meriti! daca tineai la el nu te puneai cu cracii in sus la noul venit si il asteptai pe el! pacat! sper sa aiba puterea sa treaca peste astasi sa te ierte(daca si el te iubeste, va uita tot)

| cineva1 a răspuns:

De iertat poate te iarta.dar o sa ramana mereu golul asta intre voi.sau la fel de bine poate sa iti plateasca cu aceeasi moneda si atunci o sa suferi tu...

| cineva1 a răspuns:

De iertat poate te iarta.dar o sa ramana mereu golul asta intre voi.sau la fel de bine poate sa iti plateasca cu aceeasi moneda si atunci o sa fie greu pentru tine.

| Xgirl a răspuns:

Te va ierta, dar nu va mai vrea sa fie intr-o relatie cu tine.imi pare rau dar totul intre voi(dupa parerea mea)s-a terminat.o sa ramaneti prieteni dar cam atat

| AleXaandraa a răspuns:

Se poateethinking
Numai el stie!
Si daca te'ar ierta.Subiectu'l asta pentru el nu s'ar incheiahappy

| sirius2009 a răspuns:

Incearca sa te pui tu in situatia lui. Doar asa poti sa-ti dai seama cum se simte. O sa treaca peste dar nu va uita de asta sa fi sigura

| kiki_7506 a răspuns:

Eram sigura ca si el a facut, din cauza asta.nu pentru ca nu il iubesc.Am gresit

| kiki_7506 a răspuns:

Nu m*a iertat. A zis ca nu poate sa treaca peste astahee hee