| cristina2022 a întrebat:

Ne-am despartit dupa 2 ani de relatie pentru ca el nu este sigur de sentimentele lui chiar in prag de sarbatori, nu ne-am vb mai deloc ne-am felicitat in schimb iar in seara de 31 ne-am intalnit,ne-am sarutat,ne-am imbratisat,nu ne-am impacat mi-a spus ca el nu stie ce vrea si ca nu vrea sa isi bata joc de mine,eu sufar foarte tare,mentionez ca nu il sun,nu il caut mai vb din cand in cand pe mess si atunci gen ce faci si cam atat, m-a pus pe ganduri o chestie mi-a spus seara atunci ca este prost si ca atunci cand ii va trece prostimea ma va cauta si ne vom impaca, de revelion m-a sunat la 12:01 si mi-a spus la multi ani chiar nu ma asteptam sa ma mai sune si mai ales atunci eu eram putin cam ametita si am inceput sa ii spun ca vreau sa il sarut sa facem dragoste si bineinteles ca m-a refuzat atunci eu i-am zis ca o sa ma duc la altcineva si i-am inchis, au trecut 3 zile de atunci,azi mi-am facut curaj si am intrat in discutie cu el am vb si mi-a zis ca nu face nimic i-am explicat ca eram cam ametita si chestii acum na nu stiu cat ma crezut,il iubesc mi-e dor de el as vrea sa fiu din nou cu el,dar ma omoara chestia asta ca el nu e sigur de sentimentele lui, ce ar trebui sa fac acum de sf ion va fi ziua lui ce sa fac sa ii dau sms s-au nu? Astept sfaturi, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Incredibil! Decand n-am mai vazut pe TPU asa o intrebare lunga si cu sens! Bine Cristina, eu probabil nu am ajuns inca pana la varsta ta, dar totusi te voi ajuta cu ce pot.De fapt hai sa o luam de la inceput.Voi erati impreuna deja de 2 ani, dar apoi tipul ti-a zis ca nu e sigur in sentimentele lui.El este cam nesigur, adica vede ca totul este bine, dar parca ceva il impiedica din urma si i se pare ca ceva nu e neinregula cu relatiile dintre voi doi.Asa este la toti baietii,aproape la toti,cand de exemplu petrece un baiat cu o fata timpul foarte mult,iar apoi sta pe ganduri si crede ca este ceva rau.Cel mai tare m-a mirat faptul in intrebare e ca,baiatul a refuzat sa faca dragoste cu tine,ei, eu nu stiu ati mai facut asta sau nu, dar in orice caz, el crede totusi ca daca ve-ti face asta va fi si mai nesigur, de aia si a refuzat. Oricum hai sa trecem la partea principala a intrebarii.Sa ii dai un sms? Pai daca de ziua lui ii vei scrie "happy birthday"poti si asta sa faci,dar nu prea am inteles de ce sa nu te duci personal la ziua lui,hm,poate iti este rusine.Dar iti spun cel mai simplu ce ar trebui sa faci,doar i-ai telefonul,il suni si ii zici sa va intilniti la o cafenea pentru ca trebuie sa vorbiti serios(dupa ziua lui mai bine).Ei,cand ajungi il intrebi"Ce sa fac,numai stiu cem sa ma comport fata de tine"sau ce crezi ca ii vei zice.

Bine Cristina,te-am ajutat cu ce am putut,dar sa stii ca mie imi place sa ajut persoanele care au probleme in dragoste,daca ceva nu iti e clar trimite un mesaj pe TPU, eu am sa-ti raspund numaidecat.Ei, succes!

P.S. Numai scrie asa de lunga intrebarea, caci multi pot sa nu o inteleaga, staruie-te sa scrii mai scurt.

3 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Nu il mai cauta absolut deloc. Eu in locul tau i as da de inteles ca eu nu stau acolo la cheremul lui. Pentru ca daca te stie acolo...nu o sa isi dea interesul sa se gandeasca daca te vrea inapoi. O sa vezi daca te vrea inapoi daca il ignori.

| Miki280 a răspuns:

E cam ciudata chestia asta ca nu e sigur de sentimentele lui dupa 2 ani de zile, totusi sunt doi ani, nu doua saptamani. Eu zic sa ii dai sms de Sf Ion, macar de gest, de dragul timpului petrecut impreuna, si felicitari pentru ca nu il sacai si stresezi, lasa-l poate se trezeste la realitate. Succes!

| MyrunikElyy a răspuns:

Poi...Daca tu ti atat de mult la el ar trebui sa ii dai un sms si sa-i spui ca tu esti sigura pe sentimentele pe care le ai pentru el si ca dupa 2 ani nu ar avea cum sa nu stie ce simte. Daca nu simtea nimi nu erati nici 2 luni dapai 2 ani si daca te iubeste cu adevarat se va intoarce inapoi la tinekiss