| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva saptamani am intalnit un baiat foarte dragut. Am stat de vorba, am inceput sa ne cunoastem. Dupa am facut schim de nr de telefon, si intr-o seara mi. a spus sa ies pana afara. Ne.am intalnit, ne.am sarutat etc etc... In dimineata urmatoare mi. a spus ca el are prietena si ca sunt prea mica pentru el (am 13 ani si el 17). Nu mai raspunde la telefon sau la mesaje, foarte rar intra pe mess, cum sa ii spun ca vreau sa ne intalnim ca sa vorbim? Sau ca as vrea sa lamurim treaba? straight face

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Pai, n-ai decat sa te superi ca iti zic dar greseala iti apartine.
Adica, tu n-aveai suficienta imaginatie sa iti dai seama ca viata la 17 ani trebuie sa fie mai "altfel" decat la 13 sau... cum?!
"Am inceput sa ne cunoastem" la varsta ta ar trebui sa insemne cel putin 2-3 luni de intalniri zilnice in care sa va povestiti cate in luna si in soare in loc sa "etc etc". N-am dreptate?
Ca sfat "o lasi cum a picat" si inveti ce-i de invatat- nu mai dai pe spate la "dragutzei" care te iau afara nitel...
Hai, distractie faina si cu capul pe umeri. Pupi.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E lamurita treaba, chiar nu mai aveti ce explicatii sa va dati. O mica aventura pentru el, tu ai cedat foarte foarte usor (cum probabil se astepta), el a trecut mai departe. End of story. Esti prea mica pentru asta si de aceea suferi. Altfel, ai fis stiut ca o relatie care incepe cu saruturi din prima seara se termina repejor.

| Zenithf a răspuns:

Ce penal ii tipul asta, l-as lua la pumni... straight face
Nu ai ce lamuri cu el, treaba este oabla (dreapta, n. a.)
Este nasol ca atatia oameni inseala, ca sa obtina ceea ce vor, si dupa aia te lasa cu ochii in soare. Ai grija cu cine te intalnesti, nu-ti oferi inima pe tava inainte de a-l cunoaste, ca o vei primi inapoi franta.
Esti un pic si cam prea mica pentru o relatie serioasa, dar nu neaparat, eu zic sa vezi sa te imprietenesti cu un baiat de aceeasi varsta sau cel mult cu un an mai mare. Si sa ai grija pana unde va intindeti.
paa, Domnul sa te aiba in paza.

| JeSa a răspuns:

Eu cred că urmărea tipul ''altceva'' de la tine, şi nu amiciţie. Îmi pare rău, dar trebuie să-ţi spun şi asta, aşadar nu fi tristă. Nu se merită. Tu eşti încă ''fragedă'', la vârsta ta ca tine sunt ''uşor'' de manipulat... aşa că, ai grijă sau fii atentă cu cine te ''împrieteneşti'', ca să nu ai de suferit.
Apropo', ai timp berechet şi pentru ''iubit'', aşa că, mai bine te gândeşti la şcoală, căci îţi trebuie!
Îţi doresc să fii fericită, şi nu tristă!happy

| elena a răspuns:

Diferenta de ani dintre voi este perfecta, necazul este ca tu esti prea micuta de ani pentru el/banuiesc ca esti putin mai dezvoltata pentru o domnisoara la varsta ta/, eu zic sa mai astepti putin, nu au intrat anii zilele sau anii in sac, o sa ai parte de prieteni sau iubit, i incat o sa ai de unde alege. Trebuie, totusi sa lamuresti situatia, nu as dori, sa fi fost tinta unei ironii din partea prietenei sale sau a altei persoane. Nu discuta pe mees sau mesaje telefonice, ci direct, privindu-l drept in fata, ca sa-i vezi reactia. Sigur a pus pariu cu cineva, ca te va saruta...si apoi scuza-ma, te lasi sarutata de asa de repede...brrr! Scuza-mi franchetea.

| SarcasticEnchanter a răspuns:

Stii cum fac pescarii ca sa prinda peste? Inainte sa dea cu undita arunca nada. Adica momeala free, fara carlig. Pestii se aduna si se bucura. Pescarul pe urma incepe sa ii salte pe rand cu undita. Cei mici care nu-i convin, ii arunca inapoi in apa sa mai creasca; oricum va prinde destui pesti mari. Alteori prinde peste numai asa ca sa nu isi piarda indemanarea, sau pur si simplu pentru ca ii place sa priveasca si sa se joace cu pestii. Evident ca le va da drumul daca nu are de gand sa ii manance. Si totul se intampla cu inima impacata, fara resentimente, chiar cu bucurie.
Singura chestie care doare este rana facuta de carlig. Iar pe pesti ii doare de fiecare data. Pe pescar numai atunci cand se inteapa fara sa vrea.
Baiatul ala e nesimtit. Pe langa faptul ca te-a vrajit si te-a lasat balta, mai avea si prietena. E nesimtit de 2 ori chiar.
De ce ai vrea sa vb sau sa lamuresti treburi cu nesimtitii?

| psihox a răspuns:

De ce vrei sa fortezi in continuare prietenia cu acel baiat? Nu-ti fa griji, vei mai intalni gramada de baieti din care unul se va imprieteni cu tine.

| Betty18 a răspuns:

Ar trebui sa te conformezi din moment ce el are prietena. a fost doar asa o seara, nu cred ca a contat prea mult pentru el :d scuze dar eu asta credbig grin

succes

| cornel a răspuns:

A vrut doar sa te pupe atunci.acum nu mai vrea. te-a folosithappy

| -=AleCS=- a răspuns:

Mai bine il lasi in pace... se vede ca toata chestia a fost doar asa... te-a agatat si pe urma a vrut sa scape

| sy46 a răspuns:

Doar s-a folosit de tine.Incearca sa-l uiti, si data viitoare sa fi mai atentasad

| Florys a răspuns:

Daca el nu te mai vrea, nu are rost sa insisti atata.

| Daiana_1431 a răspuns:

Pai cred ca ar fi bine sa nu il mai cauti. Da, esti cam mica pentru el, mai are si prietena. Nu vad rostul intalnirii voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu inteleg fetele dc le trebuie prieteni de 17 ani gasesteti un de varsta ta si mai ales nu te mai gandi al el daca el nici nu-i pasa de tinestraight face

| Evy_3948 a răspuns:

Lasa-l! Nu avea incredere in toti, acela are prietena.Nu are rost sa te intristezi, vor fii altii care te vor dori.