| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU. Unii de aici ma cunoasteti.Deci, aseara m-am intalnit cu o buna prietena de a mea ( nu a fost de fapt o intalnire, pentru ca n-am vorbit nimic).Ea m-a chemat afara, eu am venit la insistentele, insa nu ma simteam bine si de aceea nu am vorbit nimic, acolo erau mai multi.Ea s-a suparat pe mine, a mers intr-un loc si a stat singura si a plans, iar eu nu am mers la ea (sunt un mare mare prost ca nu am mers). Aseara am vorbit cu ea prin mesaje, dupa ce am venit acasa si mi-a spus o prietena de a ei ca m-a blocat pe facebook, si-a sters numarul de telefon si nu mai vrea sa vorbim.Acum eu ma simt ca cea mai proasta persoana de pe lumea asta.Sansa de impacare ca prieteni ( am fost si impreuna cu ea ) nu mai exista.Cum o pot uita, daca inca o iubesc? Dau funda pentru un raspuns bun!

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai, daca esti barbat, faci si pe dracul in patru, cum se zice, si ajungi la ea si insititi pana te iarta, daca nu esti in stare sa faci astea, nu esti decat un papa-lapte.

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Bine o si facut cu tine! Uite ca avea dreptate - nici nu esti in stare sa indrepti o treaba. Mai, daca o placi, ajungi la ea si o faci sa te ierte - incerci o saptamana, o luna, un an, pana reusesti, daca nu - atunci esti un molau si avea dreptate sa te blocheze si toate alea.
Nu o lua personal, dar cum eu sunt o persoana straina, iti zic verde in fata, de eram un cunoscut, trebuia sa mai 'machiez' adevarul cu cuvinte alese, etc si poate se si pierdea jumatate din mesaj. Asa is sigura ca ai priceput.

| RAY a răspuns:

Jalnic un mascul se plange ca la lasat iubita si o iubeste,aiurea zici ca e fata si plange dupa fat frumos,fi naibi mascul,indiferent,ce te milogesti atata,daca te iubea cu adevarat nu ii datea block pe fb clar,o sa o uiti fi fara griji,totul trece iubirea e ca bautura frate la inceput e bine apoi numai sti de tine,apoi vomiti cand vezi pe cine ai langa tine apoi mahmurreala si trezire las ca nu mori acma pentru o fata ce naiba fa sport, fi cu alta o vreme, fi fara griji ca nu plange dupa tine, deja tea si uitat, data viitoare fi naibi indiferent sunt atatea fete pe lumea asta

| neutrino a răspuns:

Este randul tau sa o chemi afara, dar sa-ti ceri scuze. Nu uita buchetul de flori!
Daca nu, du-te la cinema, la fotbal, la pescuit etc si in scurt timp te vei gandi mai putin la ea.

| Suck a răspuns:

Sanse de impacare exista daca vrei asta, de aseara si pana acum e putin timp, asteapta sa se linisteasca si apoi poti sa vorbesti cu ea. De uitat nu poti sa o uiti, nu exista o formula exacta pentru a o uita. O uiti cand nu mai ai sentimente pentru ea. Eu zic sa nu te grabesti, timpul le rezolva pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heyz!

| AnNéVidoff a răspuns:

Esti intr-o situatie foarte nasoala Sir! crying(
Stiu momentul cand ea plange si pur si simplu impietresti! happy
Nu mai exista sansa de impacare? :?
Sigur? :? daca esti sigur, atunci singurul lucru, dar probabil dureros sa uiti dragostea, ai asa:
1.Cauti o fata pe care ti-o faci amica sa te consoleze si poate ajungi cu ea! happy
2.Classicul! happy
Reculege-te in ceva! happy
Multi o fac in tigari! happy
Tu te poti apuca de un sport,de sala! happy

Gaseste-ti un lucru ce iti aduce tie liniste sufleteasca in afara de ea si nu uita!
''Ochii care nu se vad,se uita!'' happy
Evita sa o mai vezi sau sa comunici cu ea si aia este! happy
O sa fie greu, dar asta este singura solutie! happy
Sau poti sa stai multe zile numai in casa, bocind si scriind poezie, asteptand sa iti dea un mesaj in care iti spune ca te vrea inapoi! happy
Dar totusi mai incearca sa te impaci cu ea, mereu exista o cale daca vrei! Sa nu uiti niciodata! happy
Mult succes! happy
Funda? :?

| AnNéVidoff a răspuns:

Nu te duci lavea acasa,mai ales in starea in care este! crying(
Dai de taica-sau,iti da si una si ii si interzice sa va vedeti! sad
Prost raspuns miss in situatia de fata! sad
Ei nu sunt nici impreuna si nici nu mai vorbesc! sad
Usor de zis,greu de facut! happy
Nu suntem in iubire interzisa sa bati la usa si sa ii zici mamei ei :'Vreau sa vorbesc cu Maria!'' laughing)))
Serios frate, poti sa ii lasi un bilet si un trandafir la usa! happy
Fa-i o poezie! happy
Incearca sa mergi si la ea, dsr e riscant! sad
Mult succes, anunta-ma si pe mine cum a ramas, te rog! happy

| missme99 a răspuns:

Te poti duce la ea acasa, bati frumos la usa, ceri cu ea si cand iese ii explici ca starea ta nu a avut absolut nici o legatura cu ea si ca iti pare rau ca ai ignorat-o si ca nu vrei sa o pierzi. Si gata.

| Torarinchi a răspuns:

Situatia ta nu e una prea favorabila. Esti sigur ca vrei sa o uiti? Este adevarat ca prima oara intr-o altfel de situatie, te gandesti ca e bine sa o uiti. Iti spun din experienta, fiind fata, suntem de cele mai multe ori superficiale si nu ascultam. Ti-as sugera sa incerci sa vorbesti cu ea desi nu stiu cum ai putea daca ti-a dat block pe fb si ti-a sters numarul. Insa poate de data asta se va aplica si treaba cu: Timpul vindeca orice. Si cine stie, poate va ve-ti impaca odata si odata. Daca a durut-o faptul ca ai ignorat-o, ceea ce nu e mare chestie, e destul de clar ca si ea mai tine la tine. Poate mai aveti sanse. Insa incearca sa fi mai deschis cu ea. Dar daca esti totusi determinat sa o uiti, iti urez bafta. Nu e imposibil dar nici usor.