| xEndlessLove a întrebat:

Neata TPU love struck Daca va mai amintiti am postat acum cateva zile o intrebare in legatura cu un baiat ( puteti sa cititi intrebarea precedenta ca sa stiti despre ce este vorba ). Sa continuam. De fiecare cand ma vad cu acel baiat se uita lung la mine dar nu imi zice nimic. El vine doar seara si eu in fiecare seara stau afara si il vad mereu. Problema este ca vorbeste cu tatal meu, il saluta, etc. Eu cred ca nu ma baga in seama deoarece sunt cu tatal meu sau cu mama mea cand ma intalnesc cu el. Apoi fratele lui mai mic dupa mine zic ca se cam da la mine ( mie nu imi mai place de el deloc ). Ce ar trebui sa cred in legatura cu cel mare : ca ma place sau ca i-a spus o minciuna tatalui meu atunci? Astept raspunsuri :* Mersii :* Dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

El te place, si a avut curaj sa-i spuna tatalui tau, dar tie in fata nu are curajul sa-ti spuna pentru ca se teme de un refuz. Asa suntem noi (majoritatea) barbatilor, ne este greu sa ne dam drumul, nu cunoastem specia feminina si ne e frica de reactia (respingerea) ei.
Incearca si intra tu in vorba cu el, si daca asta se rezuma la un salut sau doua-trei cuvinte: "ce faci, gata lucrul?". Asta daca esti interesata.

6 răspunsuri:
| Pathy a răspuns:

Sincer nu cred ca tatal tau l-ar minte cu ceva. poate doar i-ar zice sa aiba grija cu tine ca e cu ochii pe el daca calca stramb. Din cat i-ai descris comportamentul baiatului noi nu ne putem da seama exact despre sentimentele lui. Incearca sa va intalniti doar voi doi cumva..si revino mai apoi cu o intrebare si cu mai multe detaliiwinking. Oricum, multa bafta, scumpa:*

| Pathy a răspuns:

Scuza-ma. acum am citit si cealalta intrebare. am inteles gresit in legatura cu tatal si minciuna. din cate stiu eu, un baiat nu ii spune unui tata ca o place pe fiica lui. totusi, ar trebui sa gasesti un moment in care sa stai doar tu cu el. si daca i-a placut prima "intalnire" in doi, o sa incerce el sa aveti parte de cat mai multe momente de singuratate. dupa asteptam detaliihappy

| ριтιкσтh a răspuns:

Poate se simte atras de tinesmugsmugsmugoricum cum a zis si barbiegirl96 cel mai bine ar fi sa gasesti o cale de a te intalni singura cu elsmugsmugdar daca nici atunci nu te baga in seama...ori este genul acela de baiat care asteapta sa fie abordat...ori pur si simplu e un baiat misogin care se uita dupa fete ca sa para mai interesanttongue:*Sper ca ti-am fost de ajutor>:d

| Pathy a răspuns (pentru ριтιкσтh):

Ai dreptate cu faza "ori pur si simplu e un baiat misogin care se uita dupa fete ca sa para mai interesant". poate fii foarte probabil. Ce mi se pare ciudat e ca baiatul i-a zis tatalui fetei ca o placethinking Acuma depinde si la ce se referea el. EndlessLove, cati ani ai?

| xEndlessLove explică (pentru Pathy):

14 ani

| barbiegirl96 a răspuns:

Hey. Din cate am inteles eu tu stai cu parinti tai cand vine el sau cand il vezi. Da mai mult ca sigur te place daca se uita indelung la tine, si probabil ii e rusine sa vorbeasca cu tine pentru ca esti cu parinti tai acolo. Daca vrei sa fi convinsa 100% ca te place gaseste o modalitate de a fi singura cand o sa fie si el prin preajma. Iar daca o sa se bage cu tine in seama si iti spune diferite lucruri atunci inseamna ca da. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita?