| FrumoasaTa a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.Anul trecut eram impreuna cu un X si am fost impreuna ceva timp.Dar ne-am despartit deoarece el si-a gasit pe alta.Mi-a spus sa raminem cei mai buni prieteni.Am fost de acord.Am facut bine? Am suferit foarte mult din cauza lui.Astazi am mai vorbit si este complet schimbat.Imi vorbea cu cuvinte murdare, era foarte egoist.A spus ca suntem cei mai buni prieteni.M-a intrebat ce fac.I-am raspuns ca sunt foarte fericita cu gindul ca cel mai bun prieten va fi bucuros pentru mine.I-am spus ca sunt fericita ca am cistigat un concurs la fizica.Ghiciti ce mi-a spus.De fapt nu spun caci este un cuvint foarte urit.I-am spus ca s-a schimbat foarte mult si ca dupa tot ce-a fost intre noi nu mai poate exista o prietenie.Credeam ca va lupta pentru prietenia noastra.Dar el, cea facut? Mi-a spus "Ok".
1)Am facut bine ca am incetat sa mai prietenesc cu el?
2)Cum credeti, din ce motive se comporta asa cu mine.
Tin sa mentionez ca vorbind aseara i-am spus ca m-am certat cu prietenul meu dar din fericire ne-am impacat.
3)E posibil sa mai simta sentimente pentru mine si sa fie gelos? Eu pina aseara l-am mintit spunindui ca nu am prieten si era totul bine.
4)Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Firetears a răspuns:

Pai...
1) Eu cred ca ai facut foarte bine pentru ca ai rupt prietenia dintre voi, din cauza oamenilor ca el nu merita nimeni sa sufere!

2) S-ar putea sa ii pese mai mult sau mai putin de tine... De ce?! Pentru ca s-a despartit de tine pentru alta, daca te iubea nu o facea! Putem spune din nou ca sufera si ca a vrut doar sa te faca geloasa si ca sa te uite si sa nu arate cat de mult il doare se exprima mereu intr-un mod vulgar. Ambele variante sunt posibile dar eu pun banii pe prima!
Se poate ca el sa nu te fi iubit niciodata, te-ai gandit la asta?! Poate tipa era fosta si a incercat sa fie cu tine doar ca sa o uite pe ea!

3) Da, este posibil. Ati fost impreuna, poate te-a iubit poate nu! Cel mai probabil nu mai are sentimente, din moment ce se compota atat de urat si rece, crede-ma nu merita!

4) Intai trebuie sa te calmezi! Cel mai important!
Dupa asta incearca sa cauti adanc in inima ta si vezi daca mai gasesti vreun sentiment viu pentru el! Daca da ucide-l! Treci de la criza ta de plans, chin, suferinta la nervi: (Cine e el sa se desparta de mine?! ) ---repet, nu merita, esti o fata speciala si nu trebuie sa permiti sa fii tratata asa---; apoi treci la indiferenta (Hmm, oricum, nu ma merita! ); dupa incearca veselia aia falsa ca pana la urma devine adevarata si dulce (Eh, am scapat de el macar! Nu meritam asa ceva si acum astept un baiat care chiar ma merita... day dreaming ).
Mai mult de atat?! Mananca ciocolata! happy E mult de explicat de ce te face fericita, dar pur si simplu o face asa ca.
Pofta buna si BAFTA! happy
Sper sa te simti mai bine! kiss

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Raspuns la intrebarea nr. 4: nu mai visa, trezeste-te.

| RossanaMaria a răspuns:

Daca esti fericita cu actualul, pentru ce sa te mai stresezi pentru fostul? plus ca el te-a lasat pentru alta si tot el e suparat? eu zic ca ai facut mai mult decat trebuia!