| anonim_4396 a întrebat:

nici nu stiu cum sa incepsad ideea e ca-mi place de un baiat, din aceeasi scoala cu mine, mai mare cu un an asa... credeam ca si el ma place si asa. adica vorbeam zilnic pe mess, ieseam impreuna in oras cu mai multi avea grija de mine de astea. si chiar prietenul lui cel mai bun tot batea apropouri de noi si chestii... problema e ca el acum 2 saptamana s-a despartit de fosta lui prietena cu care a fost 3 luni sau cel putin asa mi-a spus. si acum mie-mi place de el de moorr! crying si nu stiu ce sa fac. caci azi nu ma bagat deloc inseama. nu am mai vorbit, insa colegul lui iar a inceput sa zica de el si asa. ce ma fac? sad nu vreau sa-l sufoc, dar totusi. s-a comportat f f f f ffrumos iar acum.straight face sad. multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Poate are ceva probleme daca zici ca azi sa facut ca nu te observa.
Crede-ma ca stiu cum este sa iti placa de cineva si sa ti se inmoaie picioarele cand il vezi si pur si simplu sa simti ca mori pentru ca nu poti face nimic sa-l ai aproape. Daca voi ati iesit impreuna fi sigura ca el nu a uitat asta. Incearca sa te comporti cu el ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. si vezi ce reactie are. Daca chiar ii place de tine te va accepta. succces

| NimeniDeNicaierii a răspuns:

Poate ca sunteti doar foarte buni prieteni si atat si prietenul lui poate nu batea apropouri poate doar facea misto de el, dar daca vrei sa fii sigura lasa-i si tu de inteles asa mai suptil ca iti place de el, bate si u cateva apropouri si vezi cum reactioneaza.

| miky_4769 a răspuns:

Asa asa asa de o suta de ori! nu te place ca nu stii sa vb!

| Alex10Rujan a răspuns:

Spune-i de ce nu mai vorbeste cu tine, Sau poate s-a despartit de fata aia ca va vazut pe voi doi si ii pare rau creca. fundita pls

| octtavus a răspuns:

Ar trebui sal lasi putin in pace, pe vreo kiteva zile, kaci daca a iubit pe fosta sa prietena, acum nu are in cap nimic altceva decit pe ea, dar peste vreo kiteva zile incearca sa te apropii de el, sa vezi ce simte, sai propui sa iesiti undeva p/u a se aerisi si a uita putin de despartire.principalu sa nu prea accelerezi situatia.bafta!