| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Nici nu stiu sa spun ce suntem noi 2, pentru ca nu am o " confirmare", dar ne purtam de parca am fi impreuna. Sa zicem ca e ceva complicat.
Ne vedem, vorbim, radem, ne sarutam, atingem, stim amandoi ca am vrea cel putin o relatie sexuala. Am avut unde sa o incepem, insa nu m-a chemat. Cu alte fete nu o "arde" pentru ca stiu sigur. Vorbim aproape non stop.
El nu vorbeste nimic despre o posibila oficializare a relatiei.Eu, oarecum, incep sa ma atasez de el si nu ii bine pentru ca mi-e frica. Poate intr-o zi brusc se va termina tot si la revedere. laughing)
Ce am putea face afara? Este tipul de baiat romantic si daca vede ca incerc sa-l fac sa rada, sa fie fericit, tot timpul, observ ca treptat se ataseaza de mine. As vrea sa facem ceva ce n-a mai facut cu nimeni pe afara si sa fie si distractiv, dar nu am nici o idee. (sper ca intelegeti unde bat)
Mentionez inca ceva: la fiecare intalnire, nu intr-un moment anume, ma saruta pe frunte, iar pentru mine gestul acesta inseamna foarte mult. (poate imi da un baiat o explicatie)

Avem amandoi peste 20 de ani.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-am mai spus,risti,castigi, nu risti, tot castigi!
Pentru ca, de fapt, sunteti bine si va simtiti minunat unul cu celalalt!
Ce importanta are eticheta?
Sa te nelinistesti in momentul in care iti va spune ca a cunoscut o alta fata si e...deosebita,pentru ca deocamdata jucati scenariul celor doi amici nedespartiti.
Pana nu-ti spune asa ceva,nu ai motiv de neliniste deloc,nu stiu de ce ai atata nesiguranta in tine,crezi ca cuvintele ajuta la ceva?
Ai senzatia ca daca azi iti spune "da,suntem impreuna",maine nu-ti poate spune la revedere?
Cu sexul,la fel,sexul e doar o revarsare de instincte,nu e un contract semnat si parafat,care tot asa,nu-ti garanteaza nimic!
Fii putin mai matura si nu te mai chinui sa consfintesti relatii,traieste-ti viata cu ce iti ofera exact si bucura-te ca ai ceea ce ai.
Ce ai acum? Prietenia,caldura si increderea unui baiat de care iti place.
E minunat!
Continua!
Vrei sa faci ceva unic? Du-l la cofetarie,cumpara prajituri cu frisca si trage-ti o bataie cu frisca in plina strada,razand ca doi nebuni,fara sa va pese de restul lumii.
Du-l la Luna Parc si urcati in orice nebunie de mecanism in care puteti sta strans imbratisati,mancati vata de zahar si incalziti-va mainile reciproc!
Cumpara acuarele si pensule si adu-l la tine acasa sa pictati tabloul "vostru"! Il si poti mazgali intamplator(!) pe nas sau pe obraz cu putina culoare,n-ai idei?
Du-l la munte,cum zice vecinul,mergeti la Busteni,luati-va camera la Silva,urcati cu telecabina sa vedeti maretia Bucegilor si respirati oxigen pentru o viata intreaga!happy
Ce nu face o femeie indragostita!
Doar nu strica totul cu nelinistea si nesiguranta ta! Invata sa taci, pentru ca voi doi calatoriti impreuna, de ce tii neaparat sa stii unde veti ajunge?
Si, de fapt, are vreo importanta?happy

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Ai dreptate

| RAY a răspuns:

Eu spun ca aveti nevoie de o conversatie serioasa nu de sex, sexul nu-i o conversatie serioasa nu inlocuieste asa ceva nici nu oficileaza nimic, vorbeste cu el daca vrea o relatie serioasa, vezi nu te grabi ca apoi sa te lase ai grija

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai si de ce ai nevoie de o oficializare? va purtati ca si cum ati fi impreuna, de ce ai nevoie de o confirmare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca oficializarea unei relatii se face numai prin actul sexual? Dar daca vrei asta de ce nu-i faci o propunere de o vacanta mica undeva la munte? Noaptea, singuri singurei in camerawinking sunt sigur ca va veti lua in brate, ori din cauza frigului ori din cauza ursului laughing succes!

| unknøwn a răspuns:

Oficializarea relaţiei? N-ai nevoie.
Atâta timp cât vă simţiţi bine şi vă comportaţi ca şi cum aţi fi într-o relaţie...trăieşte momentele astea, că nimic nu-i veşnic.

| AlecsandraAle a răspuns:

Uite un răspuns de la o fată : Dacă este romantic și fără experință nu va fi chiar așa distractiv cum îți dorești, va fi lent și dureros laughing Iar faza cu oficializarea e cea mai mare prostie dacă tu vrei să faceți pași spre altceva. Așteaptă momentul potrivit! happy

| LoveAfterWar a răspuns:

Friends with benefits?