| acadeauacusurprize a întrebat:

Nu am vb nici o data cu el si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el ce sa fac? chiar il plac si cred ca si el vam mai pov de el. am o prietena in clasa si mia pov ca ieri (cand am lipsit de la scl) el a venit in clasa si se uita unde stau eu as vrea sa vb cu el dar nu stiu de ce sa vb si cum sa incep

Răspuns Câştigător
| alliwtsa a răspuns:

Fa-l pe el sa vina sa vorbeasca cu tine...iar daca nu tine asta stai merei aproape de el.Afla ce-i place lui si vorbiti despre tema aia chiar daca nu esti tu interesata! sper ca te-am ajutathappysunt cam complicate situatiile astea. fundita'?

2 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Ia idu lui si vorbeste cu el si gata. sau asteapta sa vb el cu tine daca crezi ca te placebig grin

| marthaa a răspuns:

Inseamna ca si el e la fel de timid ca tine.Cineva trebuie sa faca primul pas.Invita-l la un suc dupa ore.Sigur nu te va refuza.N are de ce sa ti fie teama nu ai nimic de pierdut.Si nici nu o sa te mai framanti atat despre cum sa te bagi cu el in seama.Incearca.La suc puteti vorbi despre orice.Acum depinde de tine.