| RmetsysT a întrebat:

Nu de mult mi-am inceput viata sexuala. La doua zile a inceput sa ma usture jos. Am facut bai la sezut, am luat ceva medicamente pe baza de plante dar azi am observat ca e si putin sange in urina. La baie merg des si nu stiu ce sa mai fac. Acum 4 zile am stat pe rece fara sa`mi dau seama dar sangele?

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Probabil este o infectie urinara care trebuie tratata cu antibiotic,ar merge Norfloxacin,dar, teoretic, trebuie sa consulti un medic.Nu cred ca ara legatura cu inceputul vietii tale sexuale. Exista si candidoza,care se transmite prin contact sexual si ar putea avea aceste manifestari(mai rar, e adevarat)insa perioada de doua zile e prea mica, eu stiam ca dupa minim 7 zile ar aparea eventuale simptome. Sfatul meu e sa-i spui mamei tale ca urinezi cu sange,nu-ti fie teama ca nu o sa stie ca ai avut contact sexual,la orice laborator, sau la spital, iti face un examen sumar de urina si iti da un tratament adecvat.Sanatate multa!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai ales cu o infectie genito-urinara. Fie ai luat-o de la partenerul tau (daca nu ati folosit prezervativ si nu v-ati facut corect toate analizele necesare), fie ai facut-o din cauza nespalarii corecte a organelor genitale si mainilor inainte si dupa contactul sexual (si microbii de pe piele au fost impinsi in vagin si uretra). In ambele cazuri, trebuie sa mergi la medicul de familie pentru o urocultura si la ginecolog pentru consult si analiza de secretie

| Ellenna a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, fa un control, mergi la medic big grin Ei stiu cel mai bine happy Noi ne putem doar spune parerea. Si pot fi unele pareri gresite, care sa te sperie. tongue

| love_1456 a răspuns:

Poate ai o infectie urinala, du-te la farmacie, explica celor de acolo ce ai si probabil iti vor da urinal walmark

| FlorentinaC a răspuns:

Daca ai avut contact neprotejat, ar fi indicat sa mergi la medic, nu sa iei medicamente asa dupa ureche, e sanatatea ta in joc! Ai grija de tine.

| RmetsysT explică:

Am uitat sa mentionez. contat protejat! big grin