| anonim_4396 a întrebat:

Probleme dupa actul sexual: usturimi si merg des la baie. AJUTOR. Ce sa fac?

Buna. Am aproape 17 ani si prietenul meu 18 ani (daca ajuta cu ceva aceste informatii)

Nu am mai facut sex de vreo 4 luni. in noaptea trecuta am facut sex si in noaptea urmatoare, adica noaptea trecuta. Astazi de dupa masa imi vine sa merg des la baie si simt usturimi in zona vaginala cand elimin urina. De asemenea, am observat k pe hartia igienica erau pete rosiatice foarte deschise la culoare, k si cum in urina ar fi fost putin sange, aproape nesesizabil.

Inseama ca am cv rana inauntru? Ma ustura chiar la intrarea in vagin. Ciclul ar trebui sa imi vina peste 5-6 zile, deci nu e de la ciclu.

Ce sa fac sa nu ma mai usture si sa nu imi vina sa merg asa des la baie?

Va rog frumos sa ma sfatuiti pentru ca sunt foarte speriata si nu stiu ce sa fac. In unele momente imi vine sa plang, gandidu-ma ca cine stie ce am

(Mentionez ca am facut sex protejat pe tot parcursul actului sexual)

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

La Doctor imediat!

| DNSK a răspuns:

Nu e de stat acasa. Poate actul sexual a fost prea violent. Sau ai vreo bacterie care a fost in stare latenta pana cand ti-ai reinceput viata sexuala.Mai poate fi vorba si de o infectie urinara. Incearca niste spalaturi locale cu ceai de galbenele (are efect calmant) si daca simptomele persista, atunci mergi la doctor

| Densis a răspuns:

Nu cred ca ai rana neaparat.Nu sunt in masura sa-ti spun eu diagnosticul, insa ai putea sa ai si o infectie urinala usoara.Cel mai bine iti recomand sa mergi la medicul de familie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E normala eroziunea dar e pacat mare desfranarea

| Mayar a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cum adica eroziunea? e posibil sa am rana?
ce sa fac, te rog sa ma sfatuiesti sad

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Mayar):

Control medical si un pic de pauza

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil e o infectie urinara. Ustumirea se poate datora si ``freacarii`` zonei respective. Mergi la doctor pentru a fi sigura. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi o infectie urinara. Am patit-o si eu zilele trecute (si treaba cu sangele).
Mi-a trecut urmatoarea zi dupa ce am stat vreo 10 min in cada cu apa fierbinte si sare si mi-am pus o compresie cu spirt pe burta.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru ajutor happy

| Damian_Ramona_1990 a răspuns:

Eu cred ca poti avea ori uterul cicatricial adica rana pe uter ori ai racit ori o avea el ceva mai mare skz de expresie si tea deranjat acolo anauntru pentru ca timp de 4 luni dupa cum mentionezi tu nu ai avut relati sexuale dar cel mai mult cred ca ai racit jos

| Mayar a răspuns (pentru Damian_Ramona_1990):

Multumesc pentru sfat happy