| ToldTou a întrebat:

Nu inteleg de ce la fete nu le este mila de noi cate facem pentru ele ca sa le putem avea intr-o relatie? adica... noi ne ducem pana la capat facem ORICE posibil, ne facem de ras una alta... nu lii mila de noi nu inteleg straight face

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Niciodata n-o sa te iubeasca o fata din mila!
Provoaca-i admiratia, provoaca-i rasul, provoaca-i sentimente bune si vei avea ce-ai semanat!
Dar sa le fie mila? Niciodata!

| Dragosalx a răspuns:

Cred ca se merge pe principiul "Dragoste cu sila nu se poate". Incercarile disperate de a atrage o fata din pacate au un efect tocmai negativ despre imaginea ta, ceea ce nu isi doreste o fata sa aiba langa ea.Cauta ca persoana de langa ea sa ii confere o oare care siguranta, doreste ca persoana sa aiba un statut bine definit in cercul de prieteni, o imagine buna, sa fie stapan pe situatie, ori facandu-te de ras nu rezolvi nimic.Incearca o alta abordare a situatiei, definind bine bariera dintre amabil/prost indraznet/nesimtit etc.Succes