| Andandut a întrebat:

Nu mai inteleg nimic. Parca ieri ma iubea. Deci, sunt..de fapt mai bine zis am fost cu prietenul meu timp de aproape 3 ani. Intr-adevar am gresit si eu foarte mult in relatia asta pentru faptul ca l-am jignit,l-am facut prost mai mereu,dar sincer eu nu pot sa-i zic unui om ca e destept daca el demonstreaza contrariul. Nu fac complimente gratuite. I-am zis de atatea ori sa se schimbe, de fapt sa incercam sa ne schimbam amandoi, dar el ma ignora,nu ma lua in seama, pentru ca el se crede perfect. crede ca mereu numai eu gresesc iar el e doar o victima.
Asadar, pe parcurs m-am indepartat de el, era normal, daca vedeam ca n-am cu cine discuta. Si chiar daca m-am indepartat un pic, i-am mai dat o sansa, i-am zis ca macar de data asta sa se schimbe si sa ma apropie de el, pentru ca nu vreau sa ne despartim. Dar vad ca nu, nu poate, asa ca, el fiind obisnuit sa aiba totul pe tava, probabil nu s-a miscat nici un pic sa faca efortul de a ma apropia de el.
Astazi am discutat de revelion, i-am zis ca m-am saturat sa-l facem numai la el acasa,i-am zis ca as vrea ca de data asta sa-l facem la mine acasa, sa mai schimbam locul macar. Dar bineinteles a venit cu niste comentarii proaste, deci ca sa nu ma mai intind mult, nu vrea sa facem ca mine, ci vrea sa facem tot ca el. A insinuat cum ca eu as vrea sa facem revelionul acasa la mine deoarece vreau eu sa stau sa am grija de fratele meu mai mic si chestii de genul.Si a zis ca lui nu-i convine asta.Total neadevarat, nici nu am pomenit asa ceva. Nu stiu de ce este gelos pe un copil de 11 ani. oh go on Si daca e sa o luam asa, daca faceam revelionul la mine si statea si fratele meu cu invitatii, sau daca il mai supravegheam putin pe fratele meu, ce era? Faceam ceva rau? Doar e si el un suflet, nu? Sincer m-a atins rau cu ceea ce mi-a zis. M-a durut rau.
Dar cireasa de pe tort e alta, a zis ca gata,fiecare sa faca revelionul la casa lui si gata, A zis ca el vrea sa ma uite, ca el nu crede ca mai exista aceeasi iubire puternica intre noi, a zis ca vrea sa renunte la mine si ca imi doreste sa-mi gasesc un baiat care sa fie asa cum vreau eu. Si a mai bagat si faza cu: Dumnezeu nu ne vrea impreuna. oh go on
A zis ca vrea sa mai vorbim la telefon macar de azi inainte, pentru ca nu vrea sa ne despartim brusc. Apoi mi-a zis ca vrea sa ma ia in brate pentru ultima oara, mi-a zis asta de vreo 3 ori, dar nu am acceptat.
Apoi a zis ca el pleaca acasa, nu mai sta. Eu nu i-am mai dat nici un semn, el m-a sunat de vreo 5 ori dar eu nu i-am raspuns. Atat. Nici nu stiu ce sa fac, m-au deranjat toate fazele lui. Cica sa mai vorbim la telefon ca nu vrea sa ne despartim brusc.Pff. Eu m-am decis sa nu-i mai raspund deloc la telefon. Credeti ca ar fi mai bine? Ce parere aveti despre tot ce v-am zis? Eu inca il iubesc, chiar daca m-a indepartat de el putin prin vorbele lui spuse atat in trecut cat si in prezent.Dar... oare merita el vreo ceva de la mine?

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Il iubesti daca te-a indepartat? oare ce simti pentru el?, pe tine te-a deranjat faptul ca ti-a spus de faza cu revelionul, dar pe el nu la deranjat de cate ori l-ai facut "prost" si in alte feluri?
De ce sa te schimbi tu sau el?
Vb cu el fiti mai intelegatori unul cu celalalt.

| mona a răspuns:

Ori va maturizati ori va despartiti

| JohnnyWylde a răspuns:

Tineri si nelinistiti! De ce iti bati capul cu el daca tipul e un dobitoc infumurat? (Imi cer scuze pentru exprimarea dura dar imi place sa fiu direct). Incearca sa-i explici ca nu poate fi totul doar cum vrea el, ca trebuie sa ia in considerare si deciziile sau parerile tale si daca nu intelege atunci pa pa!

| robert00007 a răspuns:

Eu cred ca ai procedat corect intr-adevar ai gresit si u in relatia asta dupa cum zici u doar ca incerci sa fie cu capu pe umeri si foarte urat din partea lui la faza cu revelionul dupa mine eu zic sa mai incerci sa vb cu el pe acest subiect sa fie si el mai matur, stiu e greu dupa 3 ani sunt amintri dar daca tot asa continua eu zic sa te desparti succes sper ca am ajutat.