| Ex89 a întrebat:

Nu mai pot sa iubesc, exista remediu?

29 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Da.
grow up.

| forever4you a răspuns:

Nu exista asa ceva! Poate ca in trecut ai fost ranita, si acum ti-e teama sa iubesti, sa mai pui suflet, sa ai incredere. Ai niste retineri. Dar acolo undeva va aparea acea persoana care te va face sa te indragostesti de el si fara sa vrei, lasa timpul sa treaca si ai rabdare.

| Narcis2007 a răspuns:

Da...timpul

| DNSK a răspuns:

Se zbat astia sa gaseasca si la cancer, dar la iubire vad ca nimeni. daca vei gasi solutie, anunta-ma ca nici eu nu mai pot

| Doηηa a răspuns:

E doar o chestiune de moment, de fapt noi nu putem trăi fără iubire.
Și eu am fost în situația ta, cu timpul îți dai seama.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, in unele cazuri mai există.

| Kalla a răspuns:

Vei incepe sa iubesti cand vei intalni acea persoana speciala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai forta sa faci asta pentru ca acum simti nevoia sa te relaxezi, sa fii singur, sa te bucuri de viata asa cum esti.am dreptate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te loveasca...stai linistit/alaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rabdare si persoana potrivita o sa poti. Ce e bun vine greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, speranta. Inca nu ai intalnit femeia care sa te impresioneze si cu care sa te simti in largul tau.

Si mie mi s-a intamplat asta iar apoi din senin a aparut ea. O fata simpla, dar pe care am ajuns sa o iubesc mai mult decat pe orice!

Ti se va intampla si tie la felhappy

Numai bine! happy

| Hexiled a răspuns:

Singurul leac pe care-l poti folosi si te va ajuta este iertarea daca ierti vei fi iertat si inima isi va reveni din coma si va iubii din nou

| Deyutza1039 a răspuns:

Norocoaso!

| Ex89 explică (pentru Deyutza1039):

Da, daca nu as fi un el...

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Ex89):

OK. Norocosule! laughing

| AnonimaSecretá a răspuns:

Inima e singurul indicator de iubire, daca nu simti n-ai ce-i face :/

| Foxyyyy a răspuns (pentru AnonimaSecretá):

De fapt, e creierul.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Foxyyyy):

Strici filosofiile de facebook.

| Foxyyyy a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Ii mai trezesc din ignoranta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimaSecretá):

Mda, vorbeşti serios? Până acum n-ai învăţat că inima îi doar un organ ce pompează sângele? Ce vintage pari tu...

| OlariuRox a răspuns:

Da timpul, nu ai gasit persoana potrivita care sa iti fure sufletul, nu fi dezamagit ai timp. Cand nu te astepti va veni o fata care iti va fura sufletul si mintile happy

| Sexxy a răspuns:

Iubirea nu este o boala, nu exista 'remediu', ca sa zic asa. tot ce poti face este sa dai uitarii ce s-a intamplat si sa te bucuri de viata. iar iubirea va veni de la sine

| J0ker1999 a răspuns:

Timpul, iar cand vei gasi o alta persoana iubirea va reveni in cele din urma

| prima a răspuns:

Lasa ceia cei avut greu in trecut.o sa gasesti o persoana care iti va arata frumosul din nou si vei iubi ...doar trebuie persoana potrivita sa apara in viata ta

| Rrr18 a răspuns:

Încearcă un add.friend pe facebook.winking

| EgroegD a răspuns:

Da. Poţi iubi alcoolul! Aşa-ţi canalizezi energiile şi sentimentel pozitive spre băutura minune! happy

| 025970272 a răspuns:

Indragostestete big grin

| Ex89 explică (pentru 025970272):

Pai, asta este o problema, pentru ca nu pot happy