| ιυlια a întrebat:

sad Am o problema straight face Colegul meu de clasa ( Marius, il cheama) ma place, iar eu am o relatie cu un alt baiat din afara scolii de 5 luni, astazi Marius ( colegul meu) mi-a trimis un biletel si m-a intrebat daca vrea sa fie cu mine ( el stiind ca am o relatie stabila) si i-am spus ca Nu. straight face, La puza a inceput sa-i dea lacrimile, iar toata clasa mi-a sarit in cap cu pretextul " vezi ce-ai facut iti place l-ai distrus". Nu ma poate obliga sa fiu cu el daca eu nu vreau si cand a venit prietenul meu sa ma ia de la scoala i-am povestit ce s-a intamplat, si mi-a cerut numarul a 2 baieti ( colegii mei respectivii cei care mi-au sarit in cap ) " sa zic asa " mi-e frica sa nu-i ia la bataie sau sa se ia la injurat :-s ca dupa aia, el pleaca bine mersi la el la scoala, si tot rau spre mine straight face Daca aveti va rog vre`un sfat sa-mi dati ce sa fac :-s crying Dau Funda`:*, Va multumesc pentru ajutor :*

Răspuns Câştigător
| MCLary a răspuns:

Spune-i să nu se bage... dacă te place va intelege asta iar colegului tau spune-i ca nu vrei sa stai cu el dar totusi sa fiti prieteni big grin IAR celor 2 colegi spune-le sa inteleaga ca nu tu comanzi inimiii tale ( astept funda big grin )

7 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Spune-i prietenului tau, sa nu se ia de ei, poate doar sa le spune ca voi formati un cuplu, iar cel care sufera pentru tine.sa te uite.ce mare lucru?

| Stefanu a răspuns:

Daca ai o relatie stabila in care chiar iti iubesti partenerul zi-i lu Marius sa gaseasca alta fata, ca nu esti obligata sa fi cu el.
Daca plange asta este, multi oameni plang din diferite motivelaughing.
Tu stii ce simti.Nici-un coleg nu are voie sa intra in viata ta personala.
Sper ca te-am putut ajuta.
Stima.

| Dramaa a răspuns:

As prefera totusi cand puneti astfel de intrebari sa specificati si varstahappy

| MCLary a răspuns:

Spunele tuturor colegilor tai ca tu nu comanzi inimii tale big grin Si la colegul de banca ca vreti sa fiti prieteni big grin

| zambiriciu a răspuns:

Spune-i prietenului tau doar sa le explice colegilor tai ca sunteti impreuna, va iubiti si ca nu e vina ta ca el te place si ca tu formezi un cuplu. cuplul tau e stabil si tu nu simti nimic pentru acel coleg. bafta

| ιυlια explică:

Astazi, Daca Eu nu vreau, i-am! scuze de greseli :-s, sunt prea bulversata de tot ceea ce se intampla straight face

| nailets a răspuns:

Cu totii ne-am intalnit cu astfel de lucruri in adolescenta, eu as spune sa-ti ascult inima si incearca sa nu-l ranesti prea mult nu fi nici indiferenta dar nu-l asculta prea mult pentru ca o sa creada ca ii dai sperante si stii si tu ca vor fi desarte.In general relatiile cu colegii din aceiasi clasa nu prea dureaza si nici confortul nu mai este acelasi. apropo nu pune mult suflet in relatiile adolescentine pentru ca cu timpul o sa te maturizezi si o sa vezi ca nu acum cautam dragiostea adevarata, fii normala si echilibrata in deciziile sentimentale; nu rani ca sa nu fii ranita la randul tau, iar restul de colegi nu au de ce sa comenteze pana la urma e viata ta tu decizi ce intorsatura sa ia asa cum nici pe tine nu trebuie sa te intereseze viata sentimentala a altora.si apropo inainte de toate NU UITA SA PUI SCOALA PE PRIMUL LOC SI APOI IUBIREA SI ALTELE pentru ca o sa ai timp de toate. pupici