| Crs a întrebat:

Nu mai stiu ce sa mai fac! crying Fostul meu prieten ma terorizeaza in fiecare zi! Nu-l mai suport! Cand imi vorbeste frumos, cand ajungem sa ne injuram si sa ma ameninte! Mi-a zis sa ies cu el la o cafea dar eu i-am zis ca nu se poate si nu vreau! S-a enervat si ma ameninta! M-am saturat! Sa ma ameninte mereu crying! O sa ma innebunesc! Nu stiu ce sa ii mai fac sa ma lase in pace o data pentru totdeauna crying ma terorizeaza cryingcrying IL URASC crying M-am saturat de amenintarile lui crying! Nu stiu ce pot sa fac sa ma lase in pace o data pentru totdeaunacrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti pastrezi calmul pe cat posibil, nu-l lasa sa-ti vada frica...Si la mine se mai intampla asa uneori...incearca sa intorci situatia in favoarea ta! Si pana la urma mai este si politiewinkingIn cazul in care nu se poate rezolva altfel!

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa ceva nu se face si stiu si eu cum e sa fi in aceasta situatie.Cred ca cel mai bun mod de a rezolva problema este sa vb frumos cu el, sa ii explici cum sta treaba, spune-i sa te lase sa iti vezi de viata ta si ca nu asa se face, poate ca daca il iei cu vorba buna va intelege ca nu procedeaza cum trebuie. Apoi eu zic sa il eviti pe cat posibil, fa cumva sa nu mai il vezi, evita locurile unde vine el, evita sa comunici cu el prin niciun mijloc posibil, cred ca asa e cel mai bine, ignora-l si fi indiferenta, ramaneti amici daca se poate, daca nu atunci nu il mai baga in seama. DAca nici asa nu merge, daca nu te va lasa in pace, cere ajutorul unui adult, unui prieten, cere-i ajutorul parintilor sau in cel mai rau caz politiei, oricum nu crede tot ce iti zice si nu te speria ca sti cainii care latra nu musca, numai gura e de el!

| ÅñdRa a răspuns:

Nu-l mai baga in seama si incearca sa fi calma, totul se va rezolva

| Crs explică:

Daca nu il bag in seama, imi zice ca el nu vorbeste singur si incepe iar sa ma ameninte! si nu sunt simple amenintari! Odata chiar mi-a dat 2 palme ca era beat sad eu ii vorbesc pe cat pot de frumos, dar nu mai stiu ce sa ii mai fac sa ma lase in pace! nu am la cine sa apelez, ca nu am ce sa ii fac :-J. Si acum ma ameninta ca daca nu ies cu el la cafea, nu stiu ce imi face! Si chiar nu vreau sa ies. Eu acum am un alt prieten si nu vreau sa il mint :-J. crying

| Dorinel a răspuns:

Nu il mai baga in seama...nu ii mai raspunde la nr lui de tel... evita'l complet

| drumurile a răspuns:

Schimba-ti nr de tel, dai ignore pe mess, daca te asteapta dupa clot (in cazul in care stie unde stai) pana la urma il dai la politie, dar nu cred ca o sa iti faca ceva in vazul lumii, pup

| Nimeni_7600 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu parintii tai? Spune-i tatalui tau sa il sune.sau iubitul tau. daca zici ca a mai dat in tine.ai grija sa nu se ajunga mai rau.Si eu am patit ceva in genu si imi era rusine sa vb cu parintii pana cand le-am spus si tata a vorbit cu el.asa sa calmat fostul pana la urma tot parintii sunt cei mai buni.:*

| Johnny_3038 a răspuns:

Nu fi asa fricoasa, incearca sa vorbesti cu el serios si incearca cumva sal ameninti si tu oliaca!

| Denniisa a răspuns:

Nu mai fi fricoasa cu cat vede ca tie frica de el cu atat te terorizeaza mai tare si incearca sa rupi orice legatura cu el schimbati cartela, id etc.Si nu-l baga in seama chiar daca te ameninta lasa'l sa vorbeasca singur fate ca nu-l auzi ca nu-l vezi si ai sa vezi nici nu o sa te mai caute fii indiferenta cu el

| sweety_1169 a răspuns:

Si eu am patit la fel, mi am schimbat tot nr.id,dar venea dupa mine la lik ma urmarea...pana mi-am facut alt prieten si respectivu l-a amenintat si astfel s-a potolit.incerca si u sigur merge, daca nu vb cu parinii tai, ai lui daca ii cunosti si zi-le ce iti face sau suna la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune`i ca ai vb cu parintzii tai si se vor duce la politzie... daca nu inceteaza chiar ai putea sa faci chestia asta. si nu o sa te mai deranjeze.asta in cazul in care nu ai si tu un prieten bun care sa te ajute putin sa discute cu el...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai certati. Faceti ca cei maturi; bateti-va.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut si inca trec prin asta. De 8 luni nu il mai bag in seama si tot nu ma lasa in pace. De astfel de specimene nu scapi usor. Nu mai vorbi deloc cu el, o sa ameninte dar nu o sa faca nimic. Sunt amenintata de luni bune, dar nu am patit nimic. La astfel de indivizi doar gura e de ei. Daca totusi zici ca e asa grav du-te la politie, eu am avut niste motive anume de nu m-am dus, dar u poate poti. E pacat sa fi stresata zilnic pentru un nebun. Eu stiu prin ce stres am trecut ca nu puteam invata din cauza lui si la fiecare minut imi era frica de ce ar putea face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sa stii ca si eu am probleme exact ca si tine nu mai pot sunt disperata de o saptamana am incheiato cu el si vreau sa spun ca imi face viata grea mi-e frica dar am stat si m-am gandit mult si am gasit o solutie. l-am sunat si am vb prieteneste cu el si mi-a spus ca ma iubeste dar am fost foarte serioasa cu el si l-am mintit ca l-am dat la politie am vorbit si cu un avocat si nu are ce sa imi faca. asa ca nu te speria se va potoli. si eu am aceleasi probleme dar nu-i mai raspunde schimba numarul si nu sa nu mai ai nici un fel de contact cu el. incearca sa nu te arati cu noul prieten asta il face sa fie si mai agresiv. nu stiu ce va voi face si eu dar in orice caz nu mi-e frica. bafta

| m4r1n a răspuns:

Pai fa ca si sweety... big grin Aveti si voi grija cu cine va imprieteniti... big grinaca prietenul tau e tare si bazat poate rezolva el problema dar imi bine ar fi la parnitii tai sau ai lui. sau in cel mai rau caz la politie

| emma000 a răspuns:

Schimbati nr de tel... si evita pe cat posibil sa te mai intalnesti cu el, asta nu inseamna sa te inchizi in casawinking